O nas

1

Express Sochaczewski jest największym, niezależnym tygodnikiem informacji i opinii o charakterze lokalnym, obejmującym obszar administracyjny powiatu sochaczewskiego oraz wybranych miejscowości z ościennych powiatów: łowickiego, skierniewickiego, płockiego, warszawskiego zachodniego, grodziskiego i żyrardowskiego.
Tygodnik ten tworzy platformę informacyjno – ogłoszeniową, o szerokim regionalnym zasięgu, wspólnie z Expressem Wieczornym – kolportowanym w Warszawie i powiecie warszawskim – zachodnim. Tygodnik kolportowany jest w sieciach: Ruch SA, Kolporter, Garmond, Poczta Polska oraz w własnej sieci 150 punktów sprzedaży. W różnych okresach roku wraz z Expressem Sochaczewskim ukazują się dodatki

– Dom i Ogród
– Express Świąteczny
– Express na Bzurą

Co tydzień wraz z Expressem Sochaczewskim ukazuje się  Express Sportowy.

Express Sochaczewski wytworzył bardzo charakterystyczną kulturę pracy dzięki temu, że tygodnik jest zarządzany bardziej jak rodzina niż przedsiębiorstwo. Do specyficznej atmosfery przyczynia się niewielkie zhierarchizowanie. Pracownicy mówią sobie po imieniu i ubierają się raczej nieformalnie.. Panuje atmosfera swobodna a niekiedy, z pozoru, chaotyczna, Jest jednak stale obecna presja – wspólnoty celów i profesjonalizmu.

Express Sochaczewski inicjuję i wspiera wiele akcji społecznych, charytatywnych oraz plebiscytów. Wszystko to stwarza dynamiczną atmosferę i powoduje, że pracownicy są dumni z tworzenia jednej z najlepszych gazet lokalnych w kraju. Zespół około 20 pracowników i współpracowników pracuje cały czas na najwyższych obrotach, przygotowując w pełni profesjonalny produkt.

Zespół Expressu Sochaczewskiego to mieszanka doświadczenia i młodzieńczego zapału. Trzon redakcji tworzą doświadczeni dziennikarze, pracujący wcześniej w takich tytułach, jak: Express Wieczorny, Reporter, Super Express, Gazeta Olsztyńska, Życie Warszawy, Gazeta Polska czy Claudia. Wspierają ich młodzi adepci sztuki dziennikarskiej, którzy w redakcji Expressu Sochaczewskiego kończą swoisty Uniwersytet Reporterski.

Siłą Expressu Sochaczewskiego jest także fakt, iż posiadamy korespondentów nawet w najmniejszych miejscowościach na terenie powiatu sochaczewskiego i sąsiadujących z nim miejscowości. Sprawia to, że tygodnik jest bardzo blisko swoich czytelników i na bieżąco prezentuje ich problemy i sukcesy. Przez to jest dla nich wiarygodnym źródłem informacji. Często Express Sochaczewski jest jedyną gazetą po jaką sięgają regularnie.
Z nami warto trzymać!