Warning: vsprintf(): Too few arguments in /home/klient.dhosting.pl/reporter34/expressochaczewski.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1390

Warning: mysqli_query(): Empty query in /home/klient.dhosting.pl/reporter34/expressochaczewski.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 2024

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/reporter34/expressochaczewski.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php:1390) in /home/klient.dhosting.pl/reporter34/expressochaczewski.pl/public_html/wp-content/plugins/wpfront-notification-bar/classes/class-wpfront-notification-bar.php on line 63
PARK W GRANICACH JUŻ GOTOWY – Express Sochaczewski

PARK W GRANICACH JUŻ GOTOWY

fot.pixabay

Po wielu miesiącach przygotowań i budowy zakończyła się kluczowa inwestycja w gminie Teresin. Park w Granicach będzie już czynny za około dwa tygodnie. Trwają ostatnie przygotowania do uruchomienia tej inwestycji, która toczyła się prawie dwa lata. Wyczekany przez mieszkańców Park w Granicach już wkrótce zaprosi na pierwszych gości.

Pomysł stworzenia w gminie Teresin miejsca, w którym mogą odpocząć duzi i mali, chodził mi po głowie od lat. I mamy to! 3 września, w samo południe, zapraszam mieszkańców i gości na uroczyste otwarcie parku wypoczynkowo-rekreacyjnego w Granicach. Dojazd od ul. Południowej. Już teraz zachęcam do skorzystania z jego oferty – mówi Marek Olechowski, wójt gminy Teresin.

Od pomysłu do realizacji

Park w Granicach rozpoczęto budować w połowie 2020 roku. W ramach planowanych działań i zamierzeń było utworzenie parku stwarzającego miejsce wypoczynku i rekreacji, a jednocześnie mającego reprezentacyjny charakter, zapraszającego mieszkańców i turystów do korzystania z jego walorów.

Cały projekt kosztował  8 mln złotych, w tym znalazło się 3,5 mln złotych dofinansowania od Adama Struzika, marszałka województwa mazowieckiego.

To nie jest taki typowy, zielony park, a inwestycja bardziej przypominająca Park Bajka w Błoniu. To miejsce zarówno dla najmłodszych, jak i dla seniorów, którzy też potrzebują miejsca na odpoczynek i na relaks. Zapewniam, że jest to atrakcyjne miejsce w Teresinie. Zupełnie nowa strefa relaksu dla każdego – dodaje Marek Olechowski.

Projekt przewidywał uporządkowanie terenu. Wyznaczenie ciągów pieszych i pieszo-jezdnych. Były dodatkowe nasadzenia drzew, krzewów, kwiatów i pnączy. Wprowadzono też elementy rekreacji ruchowej i wypoczynku. Park podzielony został na strefy funkcjonalne i dostosowane do różnych grup wiekowych.

 Niekomercyjny, a przyjazny

 W założeniu jest to park ogólnodostępny i niekomercyjny, będący ostoją wzmacniania więzi rodzinnych, jak i promocją gminy Teresin. Proponowany jest on na miejsce spotkań, rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców gminy oraz turystów.

Mieszkańcy wiadomość o bliskim oddaniu wyczekiwanego obiektu przyjęli entuzjastycznie. Większość cieszy się, uważając, że takiego wójta gminie Teresin zazdroszczą inne gminy. Jak twierdzą, umie doprowadzić do realizacji swych obietnic. Jak dodają, te działania mogą być przykładem gospodarności i słuchania mieszkańców.

Bomba. To bardzo dobry pomysł, nie na darmo oddałam swój głos na tego Pana. Życzę mu dużo zdrowia i więcej takich pomysłów – mówi jedna z mieszkanek gminy.

Gratulacje posypały się nie tylko od mieszkańców, ale też od innych mieszkańców z gmin i miast z różnych zakątków Polski. Jedna z osób stwierdziła, że zazdrości tego obiektu rekreacyjnego, bo w jej mieście są betonowe bulwary, a z 50 plus latem na nich, to żadne miejsce do wypoczynku. Pojawił się też malkontent, który stwierdził, że placów zabaw jest od groma, park dobry, ale przydałby się kawałek jakiegoś toru wyścigowego, żeby samochodami pościgać się i poszaleć. Ale to tylko jedna taka opinia.

Wójt zaprasza mieszkańców i gości spoza Teresina na uroczyste otwarcie Parku w Granicach.

Bogumiła Nowak

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*