Warning: vsprintf(): Too few arguments in /home/klient.dhosting.pl/reporter34/expressochaczewski.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1390

Warning: mysqli_query(): Empty query in /home/klient.dhosting.pl/reporter34/expressochaczewski.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 2024

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/reporter34/expressochaczewski.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php:1390) in /home/klient.dhosting.pl/reporter34/expressochaczewski.pl/public_html/wp-content/plugins/wpfront-notification-bar/classes/class-wpfront-notification-bar.php on line 63
WAKACJE Z WĄSKOTORÓWKĄ – Express Sochaczewski

WAKACJE Z WĄSKOTORÓWKĄ

fot.archiwum

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie zaprasza na kolejną edycję „Wakacji z wąskotorówką” w wyjątkowym roku jubileuszu stulecia sochaczewskiej kolei wąskotorowej. Przygotowany bogaty program z pewnością sprawi, że między 25 czerwca a 28 sierpnia 2022 r. wiele dzieci miło i ciekawie spędzi swój wolny czas.

W okresie tym muzeum zrealizuje cykl zajęć edukacyjno-warsztatowych. Tematem przewodnim będzie stulecie kolei. Do wyboru będą lekcje stacjonarne oraz wyjazdowe. Dzięki zajęciom prowadzonym w otoczeniu zabytkowego taboru, uczestnicy zapoznają się z dziejami sochaczewskiej kolei wąskotorowej, wyruszą w podróż razem z Fileasem Foggiem lub zgłębią tajniki kolei amerykańskich wspólnie z parowozem Charlie.

Zajęcia stacjonarne podzielone zostały na bloki skierowane do różnych grup wiekowych: „Poznaj naszą ciuchcię” – klasy od I do III szkoły podstawowej, „Poznaj naszą kolej” – klasy od IV do VIII szkoły podstawowej, „Warsztaty na wąskim torze” – przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, osoby dorosłe, „W 80 dni dookoła świata… koleją wąskotorową” – przedszkola, klasy od I do III szkoły podstawowej, „Charlie z Ameryki” – kolejowe warsztaty muzealne – przedszkola, klasy od I do III szkoły podstawowej, uczestnicy zajęć poznają historię Charliego, tj. parowozu „Big Boy”, czyli największej tego typu lokomotywy na świecie.

Lekcje stacjonarne realizowane będą w ramach ulgowego biletu wstępu do muzeum, czyli 9 zł od uczestnika, i będą odbywać się w lipcu oraz sierpniu w każdy poniedziałek, wtorek, środę i czwartek dla grup zorganizowanych do 25 osób (klient indywidualny może dołączyć do grupy). Opiekunowie grup i klientów indywidualnych są zwolnieni z opłat, przy czym konieczna jest wcześniejsza rezerwacja.

Z kolei lekcje wyjazdowe realizowane będą w ramach ulgowego biletu na pociąg Retro (dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia) w każdy piątek, sobotę i niedzielę lipca oraz sierpnia. Przy tym muzeum proponuje nowe zajęcia wyjazdowe wzbogacone o dodatkowe atrakcje, w tym grę terenową z nagrodami. Zapraszamy zatem do udziału w lekcji wyjazdowej pt. „Stulecie sochaczewskiej kolei wąskotorowej”.

– „Stulecie sochaczewskiej kolei wąskotorowej” – zajęcia zawierać będą elementy wykładowe w muzealnym skansenie, pociągu i Puszczy Kampinoskiej, a także realizowaną podczas pikniku na polanie w Osadzie Puszczańskiej grę terenową wraz z upominkami i quizem weryfikującym nabytą wiedzę. Podczas zajęć przybliżane będą wybrane ciekawe obiekty, znajdujące się w zbiorach Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie, również te związane ściśle z sochaczewską wąskotorówką oraz ciekawe miejsca mijane po drodze. Lekcja odbywać się będzie w grupach do 25 osób. Czas jej trwania będzie tożsamy z długością wycieczki, jaka odbywa się w ramach pociągu rozkładowego (od 9.15 do 15.20). Koszt zajęć w ramach biletu na przejazd pociągiem Retro.

Opcjonalnie uczestniczyć będzie można w wyjątkowym bloku czterech lekcji pod nazwą „Dzień w świecie wąskich torów”. W trakcie zajęć w przystępnej formie zaprezentowany zostanie tabor wąskotorowy zgromadzony w Sochaczewie, dzieje kolei sochaczewskiej, historia kolejnictwa, a także zagadnienia związane z bezpieczeństwem na kolei.

Składająca się z kilku modułów lekcja prowadzona jest w zabytkowym wagonie osobowym, sali edukacyjnej, a także na terenie skansenu, gdzie na finał odbywa się gra terenowa oraz ognisko. Zajęcia dla grup do 25 osób trwają 4 godziny, a ich koszt to 20 zł od uczestnika. Prowiant na ognisko należy zorganizować we własnym zakresie.

Więcej szczegółowych informacji o tematyce zajęć zaprezentowanych w programie „Wakacji z wąskotorówką 2022” znaleźć można w zakładce „Lekcje muzealne” na stronie internetowej muzeum pod adresem: mkw.e-Sochaczew.pl

Zapisy i informacje: Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie ul. Licealna 18

poniedziałek – piątek w godzinach 9.00-16.00, tel.: 46-862-59-75, e-mail: centrum@stacjamuzeum.pl

mkw.e-Sochaczew.pl

opr. dot

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*