Warning: vsprintf(): Too few arguments in /home/klient.dhosting.pl/reporter34/expressochaczewski.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1390

Warning: mysqli_query(): Empty query in /home/klient.dhosting.pl/reporter34/expressochaczewski.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 2024

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/reporter34/expressochaczewski.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php:1390) in /home/klient.dhosting.pl/reporter34/expressochaczewski.pl/public_html/wp-content/plugins/wpfront-notification-bar/classes/class-wpfront-notification-bar.php on line 63
AMBITNI MOGĄ ZAWALCZYĆ O STYPENDIA – Express Sochaczewski

AMBITNI MOGĄ ZAWALCZYĆ O STYPENDIA

fot.pixabay

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności wraz z Narodowym Bankiem Polskim oraz Fundacją Wspomagania Wsi, Fundacją BNP Paribas i Koalicją lokalnych organizacji pozarządowych, informują o ogłoszeniu naboru wniosków do XXI edycji Programu Stypendiów Pomostowych, w którym można uzyskać stypendium na I rok i dalsze lata studiów.

 Program ten adresowany jest do ambitnych i zdolnych maturzystów z małych wsi i miejscowości, którzy chcą kontynuować swą edukację, a nie stać na to ich rodziców, czy opiekunów. Programem zarządza Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości, a realizowany jest on przy wsparciu organizacyjnym Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Dla tych z małych ośrodków

 O stypendium na I rok studiów w tej edycji aplikować może każdy tegoroczny maturzysta, który ukończy liceum lub technikum, czy szkołę branżową II stopnia i zda dobrze maturę w bieżącym roku szkolnym. Trzeba uzyskać odpowiednią ilość punktów, tzn. minimum 100 – zgodnie z algorytmem programu. Ponadto trzeba być przyjętym na I rok studiów stacjonarnych w polskich publicznych uczelniach akademickich w roku akademickim 2022/23.

Warunkiem starania się o to stypendium jest także to, że mieszka się na wsi lub w mieście do 20 tys. mieszkańców i pochodzi z niezamożnej rodziny, w której dochód brutto na osobę nie przekracza 2107 zł. Ponadto spełnia jeden z przedstawionych warunków – pochodzi z rodziny byłego pracownika PGR, jest uczestnikiem finałowego etapu olimpiad przedmiotowych w szkole ponadgimnazjalnej lub członkiem rodziny wielodzietnej, czy też wychowankiem rodziny zastępczej bądź państwowego domu dziecka, lub ma rekomendację lokalnej organizacji pozarządowej uczestniczącej w bieżącej edycji programu.

Na zdolnych, ambitnych maturzystów 2022 pochodzących ze wsi i małych miejscowości, z niezamożnych rodzin, którzy rozpoczną w tym roku studia dzienne, czeka 450 stypendiów pomostowych na I rok nauki. Program ten jest zatem bardzo atrakcyjny dla młodzieży z niewielkich miejscowości, która chce osiągnąć zawodowy i życiowy sukces, a ich rodziny nie mają możliwości finansowych, by spełnić marzenia edukacyjne nastolatka.

 Nie tylko na jeden rok

 Rekrutacja do programu przebiega wyłącznie online i prowadzona jest na stronie stypendia-pomostowe.pl. Aplikacja do składania wniosków uruchomiona zostanie 4 lipca i aktywna będzie do 16 sierpnia do godziny 16.00. Stypendium na I rok studiów wynosi 7 000 zł i jest wypłacane w ratach przez 10 miesięcy roku akademickiego.

Stypendyści, którzy osiągną dobre wyniki w nauce oraz wykażą się w czasie studiów aktywnością społeczną, mogą korzystać ze stypendiów na starsze lata studiów, to jest na drugi, trzeci i czwarty rok, stypendiów językowych, stypendiów na wyjazd na zagraniczną uczelnię, a także stypendiów doktoranckich.

Uczestnicy programu mogą również brać udział w warsztatach, szkoleniach i konferencjach rozwijających ich kompetencje oraz umiejętności niezbędne do rozwijania późniejszej kariery zawodowej. Wszystko w ramach wspierania stypendystów i za darmo.

Program „Stypendia Pomostowe” jest jedną z największych pozarządowych inicjatyw stypendialnych w Polsce. Dotychczas w ramach programu przyznano 26 tysięcy różnego rodzaju stypendiów, w tym blisko 18 tysięcy młodych osób skorzystało na pierwszym roku studiów. Partnerzy programu stypendialnego przeznaczyli na ten cel ponad 130 milionów zł.

Bogumiła Nowak

Fot. Pixabay

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*