Warning: vsprintf(): Too few arguments in /home/klient.dhosting.pl/reporter34/expressochaczewski.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1390

Warning: mysqli_query(): Empty query in /home/klient.dhosting.pl/reporter34/expressochaczewski.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 2024

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/reporter34/expressochaczewski.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php:1390) in /home/klient.dhosting.pl/reporter34/expressochaczewski.pl/public_html/wp-content/plugins/wpfront-notification-bar/classes/class-wpfront-notification-bar.php on line 63
MOST CORAZ BLIŻEJ – Express Sochaczewski

MOST CORAZ BLIŻEJ

fot. archiwum

Trwa rozbudowa mostu drogowego na rzece Bzurze w ciągu ul. Mostowej w Chodakowie. Postępy widać niemal każdego dnia. Roboty budowlane mają zakończyć się w grudniu br. Zadanie realizuje warszawska spółka Freyssinet Polska Sp. z o.o. , specjalizująca się w tego typu przedsięwzięciach.

Zakończenie tej bardzo dużej inwestycji, realizowanej przez samorząd powiatowy, zbliża się wielkimi krokami. Przeprawa mostowa w Chodakowie zupełnie zmieni swoje dotychczasowe oblicze.

Najpierw piesi

Aktualnie prowadzone są prace związane z rozbiórką szalunków, nawierzchnie na chodniku dla pieszych i technicznym zostały już wykonane po uprzednim wykonaniu zbrojenia i zalania ich betonem. Wzdłuż chodnika ustawiono już balustrady, trwają prace związane z ustawieniem barier mostowych. Następnie wykonawca przystąpi do kolejnych prac zgodnie z założonym harmonogramem robót. Zostanie oczyszczona i zabezpieczona powłokami malarskimi konstrukcja betonowa filarów i przyczółków. Za chwilę położona zostanie asfaltowa nawierzchnia jezdni na obiekcie i dojazdach. W grudniu planowane są prace związane z oświetleniem obiektu, kontynuacja prac dotyczących odwodnienia, prace wykończeniowe i te związane z organizacją ruchu – informuje Małgorzata Dębowska, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Sochaczewie.

Jednocześnie trwają też prace związane z budową tzw. peronu przystankowego przy ul. Brukowej. Odnawiane są stare filary mostowe, co ze względu na wysoki stan rzeki było dotąd znacznie utrudnione. Za kilka dni nastąpi rozbiórka kładki, a piesi i rowerzyści będą mogli poruszać się już po moście. Na przejazd autami trzeba będzie jeszcze poczekać, aż obiekt zostanie przekazany do użytkowania.

Z rządowych środków

Inwestycja prowadzona przez sochaczewski samorząd powiatowy kosztować będzie ponad 5,7 mln zł i zrealizowana zostanie w całości z rządowych środków pozyskanych dzięki wsparciu posła Macieja Małeckiego. Połowa kwoty, to środki z Rezerwy Subwencji Ogólnej na 2021 rok, natomiast reszta pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Reasumując, w zakres prac wchodzi rozbudowa obiektu mostowego o długości około 87,60 m, szerokości całkowitej 10,59, w tym jezdni o szerokości 7 m, chodnika dla pieszych o szerokości 2 m po prawej stronie od „ronda chodakowskiego”. Powstanie też chodnik techniczny po drugiej stronie obiektu, bariery ochronne i balustrady oraz nowe oświetlenie. Wykonane zostanie też oznakowanie pionowe i poziome.

Kierowcy będą mieli do dyspozycji po 3-metrowym pasie ruchu w każdym kierunku. Zniknie zwężenie przy wjeździe na przeprawę dla jadących w stronę Żukowa. W ramach inwestycji powstanie chodnik o długości około 55 m na drodze dojazdowej – ulicy Brukowej, peron przystankowy przy przystanku autobusowym, jak również bariery ochronne drogowe oraz balustrady w ciągu tej ulicy.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*