Warning: vsprintf(): Too few arguments in /home/klient.dhosting.pl/reporter34/expressochaczewski.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1390

Warning: mysqli_query(): Empty query in /home/klient.dhosting.pl/reporter34/expressochaczewski.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 2024

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/reporter34/expressochaczewski.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php:1390) in /home/klient.dhosting.pl/reporter34/expressochaczewski.pl/public_html/wp-content/plugins/wpfront-notification-bar/classes/class-wpfront-notification-bar.php on line 63
Zatrzymany po trzech miesiącach – Express Sochaczewski

Zatrzymany po trzech miesiącach

Fot. Pixabay

TERESIN Choć trwało to prawie trzy miesiące, to jednak policjanci wpadli na trop złodzieja roweru i doprowadzili do jego zatrzymania. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec Kampinosu. Sprawa była tym trudniejsza, że nie było żadnych świadków, a do przestępstwa doszło w nocy.

Kradzież roweru została zgłoszona przez poszkodowanego mieszkańca gminy Teresin w sierpniu. Rower stał na posesji jego właściciela. Nieznany wtedy sprawca wszedł w nocy na działkę i postanowił go ukraść. Po dokładnym zapoznaniu się z posesją zauważył stojący na niej rower. Przerzucił go przez ogrodzenie i odjechał w nieznanym kierunku.

Policjanci przez kolejne tygodnie starali się ustalić dane mężczyzny, który popełnił przestępstwo. Podjęte wtedy działania niestety nie doprowadziły do jego zatrzymania i dochodzenie zostało umorzone. Właściciel roweru zwątpił już, że kiedykolwiek sprawiedliwość dopadnie złodzieja.

– Umorzenie postępowania nie oznacza jednak wcale, że policjanci o nim zapominają. W przypadku uzyskania istotnych informacji, mogących doprowadzić do ustalenia i zatrzymania sprawcy, można je podjąć na nowo. I tak właśnie było w przypadku dochodzenia dotyczącego kradzieży roweru – mówi asp. Agnieszka Dzik z biura prasowego Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

Funkcjonariusze referatu operacyjno-rozpoznawczego ustalili, że sprawcą jest 32-letni mieszkaniec gminy Kampinos. Mężczyzna w końcu został zatrzymany i doprowadzony do sochaczewskiej komendy policji. Tam przedstawiono mu zarzut kradzieży roweru. Mężczyzna przyznał się do popełnionego przestępstwa. Za ten czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Nie ma jednak informacji, czy poszkodowanemu udało się odzyskać rower.

BN

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*