WJECHAŁA W AUTOBUS Z DZIEĆMI

fot. J. Szostak

Nowy tydzień rozpoczął się od dwóch groźnych wypadków. Pierwszy wydarzył się w Topołowej w gminie Teresin. Natomiast drugi na ulicy Trojanowskiej w Sochaczewie w rejonie Wypaleniska. Policjanci ustalają przyczyny i okoliczności wypadków.

– Ten tydzień zaczął się niezwykle pechowo. Na szczęście, choć są poszkodowani, to nikt nie zginął, ale mogło skończyć się tragicznie – mówi Rafał Krupa, rzecznik prasowy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Sochaczewie.

To nie jedyne wypadki, do jakich doszło w minionym tygodniu. Jednak zarówno w Topołowej, jak i Sochaczewie uczestniczący kierowcy w tych wypadkach byli trzeźwi.

Zderzenie tira z oplem

W poniedziałkowy poranek 7 czerwca o godzinie 6.45 straż pożarna i policja zostały wezwane do wypadku w Topołowej, na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 92 z Aleją XX-lecia. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz po jednym zastępie z Ochotniczych Straży Pożarnych w Budkach Piaseckich oraz Paprotni. Po dojeździe okazało się, że doszło do zderzenia opla astry z samochodem ciężarowym mercedes, przewożącym artykuły spożywcze.

Pojazdami podróżowali wyłącznie kierowcy. Kierujący oplem z niegroźnymi obrażeniami wysiadł z wozu o własnych siłach przed przybyciem służb ratowniczych. Natomiast kierowca ciężarówki został solidniej poturbowany. Był przytomny, ale pozostawał w zdeformowanej kabinie samochodu, z której nie mógł się sam wydostać.

Strażacy udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz przy użyciu sprzętu hydraulicznego wydobyli poszkodowanego z wraku. Umieścili go następnie na noszach typu deska i przekazali zespołowi ratownictwa medycznego. W wyniku odniesionych obrażeń, kierowcy obu pojazdów zostali przewiezieni do szpitala.

Na miejscu wypadku pracowali policjanci z wydziału ruchu drogowego i grupa dochodzeniowo–śledcza z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie. Policjanci robili oględziny, przesłuchiwali świadków zdarzenia i zabezpieczali ślady, które pozwolą na ustalenie dokładnych przyczyn i okoliczności zdarzenia. Ruch na drodze krajowej nr 92 był chwilowo zablokowany, ale kierowcy korzystali z wyznaczonych objazdów. Utrudnienia na drodze trwały około 2 godzin.

Zderzenie opla z autobusem

 Natomiast zgłoszenie o kolejnym wypadku drogowym wpłynęło godzinie 7.00. Na ulicy Tojanowskiej, przy skrzyżowaniu z ulicą Wypalenisko zderzył się opel astra z autobusem szkolnym. Na miejsce zadysponowany został kolejny zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sochaczewie, a także zastęp z OSP Budki Piaseckie, który nadjechał z Topołowej.

W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby podróżujące samochodem osobowym. Autobusem jechały dwie osoby dorosłe oraz 12 dzieci. Pasażerowie autobusu po przybyciu pojazdu zastępczego ruszyli w dalszą drogę. Natomiast do szpitala trafiła kierująca pojazdem osobowym oraz jej pasażerka. Trwa ustalanie dokładnych przyczyn i okoliczności zdarzenia.

­– Zwracamy się do kierowców o szczególną uwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Apelujemy o niewymuszanie pierwszeństwa. Lepiej jechać wolniej i bez przekraczania przepisów drogowych i dojechać bezpiecznie oraz cało – zwraca uwagę mł. asp. Agnieszka Dzik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

Jak zaznacza, ostatnie tygodnie obfitują w wypadki drogowe, w których sprawcami są kierowcy niestosujący się do zasad ruchu drogowego i pozwalający sobie na lekkomyślną jazdę, również pod wpływem alkoholu.

Bogumiła Nowak

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*