Modernizacja strażnicy w Młodzieszynie coraz bliżej

23 lipca w Sochaczewie odbyło się podpisanie umowy na realizację zadania pn. „Modernizacja strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Młodzieszynie”. Całkowita wartość kosztorysowa zadania wynosi 1 312 801,21 zł, z czego dofinansowanie 787 680 zł (60 procent).

Podpisanie umowy odbyło się przy udziale Adama Struzika – Marszałka Województwa Mazowieckiego, Wiesława Raboszuka – Wicemarszałka, Mirosława Adama Orlińskiego – radnego Województwa Mazowieckiego, Moniki Pietrzyk – wójta Gminy Młodzieszyn, oraz Małgorzaty Zawadzkiej – skarbnika Gminy Młodzieszyn.

Modernizacja strażnicy OSP w Młodzieszynie to jedno z przedsięwzięć, które otrzymało wsparcie z budżetu województwa mazowieckiego w ramach realizowanego przez samorząd Mazowsza Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”.

Budynek strażnicy OSP w Młodzieszynie od lat czekał na modernizację, gdyż jako jedyny w gminie nie został w pełni wyremontowany.
– Jesteśmy wdzięczni, że długo wyczekiwany projekt modernizacji strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Młodzieszynie  został wybrany do dofinansowania. Inwestycja ta w dużym stopniu poprawi komfort pracy jednostki. O przeprowadzenie remontu strażnicy OSP apelowali już dawno, zarówno strażacy, jak i mieszkańcy. Cieszymy się, że w końcu będzie to możliwe.Dziękuję samorządowi województwa, który od wielu lat wspiera Ochotnicze Straże Pożarne z terenu Gminy Młodzieszyn. Otrzymana dotacja umożliwi zrealizowanie marzeń strażaków oraz mieszkańców Młodzieszyna o obiekcie, który w pełni zaspokoi ich potrzeby i będzie kolejną piękną wizytówką Młodzieszyna – podkreśla Monika Pietrzyk, Wójt Gminy.

UG Młodzieszyn

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*