Dla strażaków od marszałka

Sytuacja, z jaką zmagamy się od kilku miesięcy, nie należy do najłatwiejszych. Pomimo nieustającej epidemii, jako samorząd nieprzerwanie czuwamy nad bezpieczeństwem naszych mieszkańców.

W dniu 10 czerwca 2020 roku Monika Pietrzyk – wójt gminy Młodzieszyn, przekazała środki ochronne do przeciwdziałania COVID-19 dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych wpisanych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego z terenu gminy Młodzieszyn. Środki ochrony otrzymaliśmy w formie darowizny od Samorządu Województwa Mazowieckiego w celu realizacji działań związanych z likwidacją pandemii koronawirusa na terenie województwa mazowieckiego.

Komplet środków zabezpieczających, które dziś przekazaliśmy jednostkom OSP Młodzieszyn i OSP Kamion zawiera specjalne komplety ubrań, kaski, gogle, maseczki jednorazowe, kombinezony jednorazowe, rękawiczki, płyn do dezynfekcji oraz worki na odpady.

– Już na początku wybuchu epidemii jako samorząd zadbaliśmy o odpowiednie zabezpieczenia dla naszych strażaków, wyposażając jednostki w niezbędne środki ochrony. Tym bardziej cieszy fakt, że teraz otrzymujemy pomoc z zewnątrz, nie jesteśmy sami w tym trudnym czasie i razem możemy zadbać o nasze wspólne dobro – mówi wójt Monika PietrzykDziękujemy Adamowi Struzikowi – Marszałkowi Województwa Mazowieckiego za wsparcie. Nasi druhowie biorą udział nie tylko w akcjach pożarniczych, ale także pomagają mieszkańcom podczas zagrożenia koronawirusem, dlatego doceniamy każde wsparcie na ich rzecz.

UG

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*