POPARLI ANDRZEJA DUDĘ

Samorządowcy powiatu sochaczewskiego powołali Społeczny Komitet   Poparcia dla Andrzeja Dudy. Jak podkreślono, okres jego prezydentury i dobrej współpracy z rządem to czas rozkwitu   sochaczewskich samorządów, które otrzymały wsparcie w wysokości prawie ćwierć miliarda złotych.  

W poniedziałkowe przedpołudnie, 22 czerwca, samorządowcy z terenu powiatu sochaczewskiego spotkali się w celu powołania Społecznego Komitetu Poparcia dla Andrzeja Dudy. Wśród obecnych były władze samorządowe na czele ze starostą Jolantą Gonta, burmistrzem Piotrem Osieckim, wójtami gmin Iłów, Brochów, Młodzieszyn, Rybno, radnymi powiatu, miasta i gmin. Poza samorządowcami w konferencji uczestniczył poseł na Sejm RP Maciej Małecki oraz mieszkańcy, strażacy ochotnicy i społecznicy, których jednoczy chęć wsparcia urzędującego Prezydenta.

Zebrani podkreślili, jak bardzo podniósł się poziom życia polskich rodzin w ostatnich kilku latach. Tę dobrą zmianę odczuwamy też na ziemi sochaczewskiej.

Troska o samorządy

Nie bez znaczenia jest fakt, że tylko zgodna współpraca Prezydenta z rządem może przynieść wymierne korzyści także dla budżetu samorządów. I to właśnie w opinii samorządowców Prezydent Andrzej Duda udowodnił, że jest wiarygodny. Dotrzymał słowa danego wyborcom nie tylko w zakresie obniżenia wieku emerytalnego, obniżenia podatków, wprowadzenia programu 500 plus, trzynastej emerytury. Jego kadencja to czas niespotykanego nigdy wcześniej wsparcia dla mniejszych miejscowości, takich jak Sochaczew i okoliczne gminy.  

Do naszego powiatu trafiło już ponad 200 mln zł rządowego wsparcia. Kilkadziesiąt milionów złotych z Funduszu Dróg Samorządowych, 11 mln zł na odwiert geotermalny, 36 mln zł dla Energopu, około 20 mln z NFOŚiGW na miejskie parki, czy kanalizację w Chodakowie, nowy stadion, nowa komenda policji, rozbudowa komendy straży pożarnej, nowa hala sportowa w Brzozowie, pieniądze na stadion lekkoatletyczny w Młodzieszynie, budowa tunelu pod torami w Niepokalanowie, całkowita modernizacja cmentarza wojennego w Trojanowie, mała sala koncertowa w SCK Boryszew, boiska przy SP3 i Liceum im. F. Chopina, nowe wozy strażackie dla OSP w sochaczewskich gminach. I wiele innych inwestycji w naszych gminach, których nie udałoby się zrealizować bez rządowych dotacji.

Dbałość o sprawy małych ojczyzn, troska o samorządy, utrzymanie obniżonego wieku emerytalnego oraz obrona dzieci przed szkodliwym wpływem ideologii LGBT zdeterminowała samorządowców do powołania Społecznego Komitetu Poparcia. To właśnie samorządowcy widzą najlepiej, ile pozytywnych zmian w ostatnich latach zaszło na ziemi sochaczewskiej.

Gwarant rozwoju

Jak podkreśliła starosta Jolanta Gonta, przewodnicząca Komitetu, reelekcja urzędującego Prezydenta będzie kolejnym okresem rozkwitu miasta i gmin na terenie powiatu sochaczewskiego. O wspomnianym rozkwicie świadczyć ma podpisana przez Andrzeja Dudę 18 czerwca „Karta Ambitna Polska Samorządowa”, która zawiera w sobie 10 nowych programów wsparcia dla samorządów, m.in. Fundusz Inwestycji Lokalnych, Bezpieczne przejścia i ulice, Miasto z klimatem czy Moja Woda.

Z kolei Sylwester Kaczmarek, przewodniczący Rady Miasta, przypomniał, że Rafał Trzaskowski wciąż nie chce odpowiedzieć na kluczowe również dla samorządowców pytania: czy zgodzi się na podniesienie wieku emerytalnego, czy podpisze likwidację 500 plus i wyprawki 300 plus, czy zgodzi się na likwidację złotówki i wprowadzenie euro, czy przyjmie do Polski islamskich imigrantów, czy zgodzi się na adopcję dzieci przez homoseksualistów.

Podsumowaniem spotkania było złożenie podpisu przez samorządowców pod deklaracją powołania Społecznego Komitetu poparcia Andrzeja Dudy oraz apel o udział w wyborach, które zdecydują o tym czy Polska, a także ziemia sochaczewska nadal będą się rozwijać, czy też w naszym kraju znów wróci wysokie bezrobocie, niskie pensje i ryzyko podniesienia wieku emerytalnego. Gwarantem rozwoju i dobrej współpracy z rządem i samorządem jest prezydent Andrzej Duda.

Poparcie dla prezydenta

Podobnie myślą mieszkańcy Sochaczewa, którzy 20 czerwca w sobotnie przedpołudnie spotkali się ministrem Maciejem Małeckim oraz Waldemarem Budą, sekretarzem stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. Spotkanie rozpoczęło się od konferencji prasowej na placu Kościuszki. Jak stwierdził Maciej Małecki, ponowny wybór Andrzeja Dudy na Prezydenta RP daje nie tylko gwarancję dalszego wzrostu gospodarczego Polski i umacniania jej pozycji na arenie międzynarodowej. To także gwarancja zachowania i obrony podstawowych wartości i nie zastępowanie ich obcymi nam kulturowo wzorcami.

– Tej gwarancji natomiast nie dają nam inni kandydaci. Z których część, jak Rafał Trzaskowski, nie chcą się jasno zdeklarować, czy są przeciwni lub czy też popierają ideologię LGBT, związki partnerskie oraz adopcję dzieci przez pary homoseksualne – stwierdził Maciej Małecki.

W podobnym tonie wypowiedział się również Waldemar Buda, który zwrócił uwagę na fakt, że rozwój Polski, a tym samym wzrost poziomu życia jej mieszkańców, można osiągnąć –  co pokazały rządy Zjednoczonej Prawicy i działania prezydenta Andrzeja Dudy – przy zachowaniu tradycyjnych wartości, które są tak drogie Polakom.

Po spotkaniu Maciej Małecki oraz Waldemar Buda udali się na miejskie targowisko przy ulicy Pokoju, gdzie wraz z sympatykami Andrzeja Dudy rozmawiali z mieszkańcami Sochaczewa o swoim kandydacie. Większość pytanych osób deklarowała poparcie w wyborach obecnego prezydenta.

opr. Jerzy Szostak

Fot. Janusz Szostak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*