NAPADALI I RABOWALI

Kolejni sprawcy wymuszenia rozbójniczego trafili do aresztu. Dwa tygodnie wcześniej inni przestępcy napadli na taksówkarza. Pobili i ograbili go. Tym razem wpadła trójka sprawców napaści na mieszkańca gminy Sochaczew. Napastnikom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Niespełna tydzień zajęło policjantom poszukiwanie sprawców wymuszenia rozbójniczego, do jakiego doszło 10 maja w gminie Sochaczew. Przestępcy pobili mieszkańca gminy Sochaczew i chcieli wymusić od niego kilkanaście tysięcy złotych.

Przyszli i pobili

– Policjanci z Sochaczewa pracowali nad sprawą usiłowania wymuszenia rozbójniczego od samego momentu zgłoszenia sprawy bardzo intensywnie. Z ustaleń wynikało, że kilku sprawców przyjechało do domu 32-latka, pobili go i zażądali wydania kilkunastu tysięcy złotych. Kryminalni od razu rozpoczęli poszukiwania sprawców. Takie sprawy są ważne, gdyż pobicia rozbójnicze, to bardzo poważne wykroczenie przeciwko zdrowiu i życiu – wspomniała mł. asp. Agnieszka Dzik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

Kilka dni po zdarzeniu policjanci zatrzymali pierwszego z podejrzanych. Podczas wykonywanych czynności wobec 30-letniego mieszkańca gminy Młodzieszyn, znaleźli w jego domu ponad 8 gramów amfetaminy. Mężczyzna został doprowadzony do sochaczewskiej komendy. W następnych dniach w ręce policji wpadło kolejnych dwóch podejrzanych. 35-letni mieszkaniec gminy Teresin oraz 30-letni sochaczewianin, również trafili do policyjnego aresztu.

W piątek, 15 maja wszyscy trzej sprawcy wymuszenia rozbójniczego usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Zostali oskarżeni o usiłowanie wymuszenia rozbójniczego i spowodowania uszczerbku na zdrowiu. Dodatkowo, pierwszy z zatrzymanych odpowie za posiadanie środków odurzających.

­– Dzięki efektywnej współpracy sochaczewskich policjantów i prokuratorów, po zapoznaniu się z zebranym materiałem, sąd zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu – informuje Agnieszka Dzik.

Za popełnione przestępstwa, trójce przestępców grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Na razie na wolności pozostaje czwarty z napastników. Jednak, jak zapowiada biuro prasowe policji, również i ten niebawem trafi za kratki.

Napadli taksówkarza

To nie pierwszy przypadek pobicia i wymuszenia rozbójniczego w ostatnim czasie. Staramy się jednak jak najszybciej takie sprawy rozwiązywać z uwagi na bezpieczeństwo poszkodowanych. Sprawcy bowiem, czując się bezkarni, potrafią ponownie zaatakować swe ofiary. Im szybciej trafią do aresztu, tym lepiej. Liczymy, że i tego czwartego sprawcę uda nam się wkrótce zatrzymać i dołączy do swych kolegów – dodaje oficer prasowy KPP w Sochaczewie.

Poprzednie wymuszenie rozbójnicze miało miejsce prawie dwa tygodnie temu, 29 kwietnia. Policjanci aresztowali wtedy 24-latka i 29-latka, którzy zaatakowali taksówkarza. Młodzi mężczyźni zamówili kurs do Błonia. Krótko potem pobili kierowcę, okradli z pieniędzy i dokumentów. By nie mógł szybko zgłosić napaści, uszkodzili mu auto.

Sprawcy tego zajścia zostali bardzo szybko zatrzymani. Mężczyznom postawiono zarzut rozboju. Sąd zastosował wobec nich areszt na 3 miesiące. Bandytom grozi do 12 lat pozbawienia wolności z uwagi na to, że nie tylko narazili na szwank zdrowie i życie taksówkarza, ale dokonali zniszczenia mienia.

Bogumiła Nowak

Fot. Policja

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*