Naciął bank na prawie milion

Mieszkaniec powiatu sochaczewskiego podejrzany jest o przedłożenie pracownikom banku dokumentów poświadczających nieprawdę. Tym samym doprowadził bank do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie ponad 900 tysięcy złotych, a także mieniem innego banku. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa dotycząca wyłudzenia i nadużyć na szkodę banków prowadzona jest od dłuższego czasu. Sochaczewscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcję pracowali nad sprawą 33-letniego mieszkańca powiatu sochaczewskiego od kilku dobrych miesięcy. Skrupulatnie sprawdzali jego operacje finansowe. 33-latek był głównym udziałowcem firmy świadczącej m.in. usługi płatnicze. Jednak działalność młodego przedsiębiorcy pozostawiała wiele do życzenia.

­– Młodemu biznesmenowi zarzucono, że przedłożył pracownikom banku dokumenty poświadczające nieprawdę, w tym sprawozdania finansowe, na podstawie których mógł starać się o wsparcie banku, między innymi w postaci kredytu i faktoringu, które faktycznie mu się nie należały, gdyż przedstawił fałszywe dane. To spowodowało, że bankowcy błędnie ocenili możliwości finansowe przedsiębiorcy i przez to bank został narażony na straty. Tym samym 33-latek doprowadził bank do niekorzystnego rozporządzenia mieniem własnym w kwocie ponad 900 tysięcy złotych i mieniem innego banku, kooperującego z tym udzielającym gwarancji bankowych – mówi mł. asp. Agnieszka Dzik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

Mieszkaniec powiatu sochaczewskiego został zatrzymany w ubiegłym tygodniu przez policję i doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Płocku, gdzie usłyszał zarzuty. Po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym, sąd zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju, a także wpłaty poręczenia majątkowego. 33-latkowi za popełnione przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

BN

Fot. Archiwum

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*