Chciała uciec w samobójstwo

Niemal w ostatniej chwili policjanci uratowali 22-letnią mieszkankę Sochaczewa, która chciała popełnić samobójstwo. Jednak chyba nie do końca chciała umrzeć, bo o swym zamiarze poinformowała znajomego. Jak się okazało, sochaczewianka była poszukiwana przez policjantów ze Starych Babic, gdyż miała do odbycia karę więzienia. Samobójstwo było jej próbą ucieczki przed wymiarem sprawiedliwości.

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia policjanci z sochaczewskiej komendy zostali zaalarmowani przez mieszkańca gminy Błonie, że jedna z sochaczewianek, jego daleka znajoma, próbuje popełnić samobójstwo.

­– Zgłosił on sochaczewskim policjantom, że ta kobieta poinformowała go przez komunikator internetowy, że zażyła dużą ilość leków, ponieważ chce popełnić samobójstwo. Sprawa była trudna, gdyż zgłaszający wiedział tylko, że kobieta wynajmuje mieszkanie w Sochaczewie, ale nie znał dokładnego jej adresu. 22-latka nie miała również meldunku na terenie miasta – mówi mł. asp. Agnieszka Dzik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

Jak dodaje, trzeba było wpierw odszukać desperatkę, gdzie się znajduje, by potem jej pomóc. Liczyła się każda minuta.

– W tej sytuacji Komendant Powiatowy Policji w Sochaczewie ogłosił alarm dla wszystkich funkcjonariuszy, aby wyruszyli na poszukiwania młodej kobiety. Policjanci sprawdzali różne miejsca, pytali taksówkarzy, kierowców autobusów i pieszych, których spotkali w nocy. Nikt jednak jej nie widział. Ustalono jedynie, że kobieta przebywa w jednym z domów na terenie Sochaczewa – dodaje Agnieszka Dzik.

Rozpoczęło się więc sprawdzanie całej okolicy w wytypowanym miejscu. Policjanci dotarli do kobiety niemal w ostatnim momencie. Po kilku minutach rozmowy z funkcjonariuszami 22-latka straciła przytomność. Policjanci gotowi do ewentualnej reanimacji, monitorowali jej funkcje życiowe do przyjazdu karetki. Po przybyciu pogotowia 22-latka trafiła do szpitala pod opiekę lekarzy. Później została przetransportowana do policyjnego aresztu, ponieważ jeszcze w trakcie poszukiwań wyszło na jaw, że jest poszukiwana   przez funkcjonariuszy z komendy w Starych Babicach, gdyż ma do odbycia karę pozbawienia wolności. 22-latka trafiła już do placówki penitencjarnej, gdzie również będzie miała zapewnioną opiekę lekarską, w tym opiekę psychologa.

BN

Fot. Pixabay

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*