Potrącony na przejeździe

Przez ponad godzinę 18 listopada zablokowane był tory w Kożuszkach Parceli z powodu wypadku, do jakiego tam doszło. Na torach kolejowych został potrącony 56-letni pieszy, który mimo opuszczonych szlabanów na rogatkach przechodził przez torowisko. O mało nie skończyło się to jego śmiercią.

Pociąg Intercity relacji Lublin-Kołobrzeg, jadący 18 listopada w stronę Sochaczewa, krótko po godzinie 9.00 potrącił przechodzącego przez tory mężczyznę. W tym miejscu przejazd nie jest zbyt ruchliwy, choć dobrze oznakowany. Są szlabany i sygnalizacja świetlna. Jednak mimo to pieszy je zlekceważył.

Bardzo prawdopodobne jest, że pieszy chciał szybciej przejść przez tory i nie zauważył pędzącego pociągu Intercity. To był 56-letni mężczyzna. Maszynista na widok przechodzącego przez tory użył sygnału dźwiękowego i próbował hamować. Jednak nie udało się i 56-latek został potrącony przez pociąg – mówi mł. asp. Agnieszka Dzik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

W akcji ratunkowej poza policją uczestniczyły dwa zastępy z sochaczewskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej straży pożarnej oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Budkach Piaseckich. W chwili przybycia na miejsce zdarzenia ratowników, poszkodowany znajdował się już pod opieką zespołu ratownictwa medycznego. Stan 56-latka był bardzo poważny. Do potrąconego przez pociąg wezwany został helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

– Ranny w ciężkim stanie przetransportowany został do szpitala w Warszawie. Omal nie doszło do śmierci na tym przejeździe. Jednak to nie jest odosobniony przypadek, gdy piesi wchodzą na tory przy zamkniętych rogatkach lub przechodzą w miejscach niedozwolonych przez tory. Maszynista pojazdu zachował się właściwie i próbował zatrzymać pociąg. Jednak nie dał rady dostatecznie zahamować – dodaje Agnieszka Dzik.

W czasie gdy ratowano pieszego, strażacy zabezpieczyli miejsce i przejście około 250 pasażerów do podstawionego na sąsiednim torze pociągu zastępczego. Po zabezpieczeniu śladów wypadku, tor w kierunku Sochaczewa został odblokowany.

BN

Fot. PPSP Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*