Pracowity tydzień strażaków

Okres między dwoma świątecznymi weekendami był niezwykle pracowity dla strażaków z jednostek OSP na terenie całego powiatu sochaczewskiego. Najwięcej pożarów było na terenie gmin Brochów i Teresin. Paliły się dzikie śmietniska oraz zabudowania gospodarcze.

Największy pożar w minionym tygodniu wybuchł w środę 6 listopada tuż przed godziną 22.00. Strażacy zostali wezwani do płonącej stodoły w Famułkach Brochowskich. Ogień był tak silny, że w akcji gaszenia uczestniczyło aż sześć jednostek gaśniczych. Poza strażakami OSP z Miszor, Kromnowa, Brochowa, Wólki Smolanej i Śladowa ogień gasili wspierający ich strażacy zawodowi z jednostki ratowniczo-gaśniczej z Sochaczewa. Walka z ogniem i dogaszanie pożaru w zabudowaniach gospodarczych trwała kilka godzin.

Kolejny duży pożar wybuchł w Teresinie Gaju w pobliskim lesie. Tam w płomieniach stanęły śmieci i wrak porzuconego samochodu. W tym przypadku podejrzewane jest celowe podpalenie dzikiego wysypiska. Ogień został dostrzeżony w czwartek 7 listopada około godziny 11.00. W akcji brały udział jednostki OSP z Niepokalanowa i Szymanowa oraz strażacy z Sochaczewa. Gaszenie trwało około godziny. Dzikie wysypiska pojawiają się w okolicach tej miejscowości z racji istnienia tam wielu hurtowni. Część przejeżdżających pozostawia śmieci w okolicy.

Kolejny pożar w Teresinie wybuchł dwa dni później, w sobotę 9 listopada, tuż po godzinie 12.00. Zapaliła się konstrukcja drewniana zabudowań gospodarczych. W akcji uczestniczyła jednostka OSP z Teresina. Jednak przypadkowo przejeżdżający obok miejsca zdarzenia strażacy z OSP w Szymanowie, samoczynnie włączyli się do akcji.

Jak zaznacza Paweł Przedpełski z OSP w Teresinie, ta pomoc wydatnie przyspieszyła opanowanie ognia i skróciła akcję gaszenia pożaru, który był dość trudny, gdyż zabudowanie było wysuszone i paliło się mocno.

Następne dni świątecznego, dłuższego weekendu były raczej spokojniejsze, jeśli chodzi o akcje gaśnicze na terenie powiatu sochaczewskiego. Strażaków wzywano jedynie sporadycznie do mniejszych zdarzeń.

BN

Fot. OSP Brochów

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*