Złodziejskie żniwa w pełni

Ostatnie dni wyjątkowo sprzyjają amatorom cudzej własności. Tylko w ciągu jednego tygodnia próbowano dokonać kilku kradzieży. Kradną nawet małżeństwa. Jednak złodzieje zostali ujęci przez policję i teraz zajmie się nimi wymiar sprawiedliwości.

Na gorącym uczynku wpadło młode małżeństwo, które przyjechało do Sochaczewa z gminy Nowa Sucha. Trzydziestoparolatkowie ukradli towary w jednym z marketów przy Al. 600-lecia w Sochaczewie.

– O próbie kradzieży poinformowała policję obsługa sklepu, która przyłapała małżonków na kradzieży. Funkcjonariusze pojechali do sklepu i zatrzymali 34-letnią mieszkankę gminy Nowa Sucha. Okazało się, że kobieta wraz ze swoim mężem ukradła artykuły spożywcze i kosmetyki o wartości kilkuset złotych – informuje mł. asp. Agnieszka Dzik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

Obsługa odebrała złodziejom w całości ukradziony towar, który wrócił na półki sklepowe do dalszej sprzedaży. Choć mężczyzna przed przyjazdem policji uciekł, to jednak po interwencji mundurowych, którzy zatrzymali jego żonę, powrócił do sklepu.

Złodziejski duet został doprowadzony do komendy policji. Tam małżonkowie usłyszeli zarzut kradzieży. Obydwoje przyznali się do popełnienia przestępstwa. Teraz grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

W ręce policji wpadł też nieuczciwy pracownik jednego z magazynów kosmetycznych na terenie powiatu sochaczewskiego. Jednak dopiero po dłuższym czasie policjanci referatu operacyjno-rozpoznawczego zatrzymali złodzieja. Okazało się, że 48-latek wynosił towar już od grudnia 2018 roku do czerwca tego roku. Wcześniej nie udało się go złapać na gorącym uczynku. Dopiero działania operacyjne policji pozwoliły ustalić, że jest sprawcą tych kradzieży. Mężczyzna skradzione kosmetyki, głównie podkłady do twarzy, sprzedawał po dużo niższej cenie niż sklepowa.

Policjanci z referatu operacyjno-rozpoznawczego zatrzymali go 12 czerwca. 48-letniemu pracownikowi magazynów przedstawili cztery udokumentowane zarzuty dotyczące kradzieży kosmetyków. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

BN

Fot. KPP Sochaczew

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*