Sprawdzali tempo prac

O problemach mieszkańców Chodakowa w związku z remontem ulicy Chopina pisaliśmy wielokrotnie. Informacje o wzbudzającym kontrowersje przebiegu i tempie prac trafiły również do Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, jak i do Adama Orlińskiego, wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Mazowieckiego. W rozmowie z nami radny obiecał, że przyjrzy się postępowi prac.

I do takiej kontroli doszło w ubiegłym tygodniu, a dokładnie 5 czerwca. Oprócz Adama Orlińskiego w kontroli uczestniczył m.in. Paweł Woźniak – dyrektor Rejonu Dróg Wojewódzkich.

– Wspólnie z dyrektorem i kierownikiem budowy dokonaliśmy pewnych ustaleń, aby prace były nieco mniej uciążliwe dla mieszkańców, a przede wszystkim zapanował większy porządek, co widać już po naszej interwencji. Warto zauważyć, iż prace mają wymiar bardzo rozbudowany i wiąże się to z budową całkowicie nowej infrastruktury naziemnej, jak i podziemnej, oraz położenia wszystkich światłowodów, kabli, instalacji. Powoli efekty prac są widoczne, a niektóre odcinki zaczynają przypominać normalną ulicę na miarę drogi wojewódzkiej. Następna wizyta na początku lipca, kiedy omówimy kolejne etapy. Dziękuję mieszkańcom za ciągłe monitorowanie i telefony, oraz wysyłane zdjęcia z placu budowy – poinformował nas Adam Orliński.

Jak dodał radny, przebudowa ulicy Chopina to kluczowa inwestycja na terenie Sochaczewa, a dokładnie w Chodakowie, prowadzona przez samorząd województwa mazowieckiego. A ten wcześniej przebudował w tej dzielnicy ulice Wyszogrodzką, Chodakowską oraz drogę w kierunku Żelazowej Woli.

– Sam remont ulicy Chopina, to kilkanaście milionów złotych z budżetu Województwa Mazowieckiego, które zarezerwowaliśmy już w poprzedniej kadencji i szukaliśmy odpowiedniego wykonawcy – przypomina Adam Orliński.

Dodajmy, że przebudowę ulicy Chopina, na zlecenie MZDW, wykonuje konsorcjum firm Granar i Invest AG. Zakres prac obejmuje nie tylko budowę nowej nawierzchni, obustronnych chodników i ścieżki rowerowej, ale również całej infrastruktury podziemnej, łącznie z kanalizacją deszczową.

Przy ulicy pojawią się także nowe latarnie, a ich zakup sfinansował miejski samorząd.

Jerzy Szostak

Fot. MO

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*