WYKORZYSTUJĄ KAŻDĄ OKAZJĘ

Od połowy kwietnia nasiliły się rozboje i włamania na terenie Sochaczewa. Co więcej, sochaczewscy przestępcy nie ograniczają swej działalności do własnego terenu, ale z rozmachem atakują również poza granicami naszego kraju. Dwóch panów okradło stoisko jednej z film na Międzynarodowych Targach w Hanoverze.

– Złodzieje zawsze wykorzystują nieuwagę i okazję. Jednak czasem ich działania mają też charakter rozbójniczy. Jednak w przypadku kradzieży w Niemczech to pierwsze takie zdarzenie, gdy złodzieje pojechali do Niemiec okraść firmę – mówi asp. Paweł Rynkiewicz z biura prasowego Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

Pojechali na robotę

Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie została powiadomiona przez przedstawicieli jednej z firm, że w czasie wiosennych targów w Niemczech nieustalone osoby wykorzystały zamieszanie spowodowane zamykaniem stoisk po imprezie i okradły wystawców.

Firma ustaliła, że łupem złodziei padły dębowe stoły i lampy podłogowe, wszystko w sumie warte kilkanaście tysięcy złotych. Do przestępstwa doszło tuż po targach, kiedy to wystawcy zauważyli przy pakowaniu się.

Policjanci referatu operacyjno-rozpoznawczego sochaczewskiej policji ustalili, że sprawcami kradzieży są dwaj mieszkańcy gminy Sochaczew w wieku 23 i 28 lat. Rabusie nie spodziewali się, że wpadną. Zostali jednak szybko zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Policjantom udało się odzyskać jedynie dwa dębowe stoły.

– Sprawcy przestępstwa usłyszeli zarzut kradzieży, której dopuścili się wspólnie i w porozumieniu. Za popełniony czyn grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Kryminalni w dalszym ciągu ustalają pozostałych sprawców kradzieży – mówi mł. asp. Agnieszka Dzik, oficer prasowy KPP w Sochaczewie.

Uszkodzili i pobili

Brutalnie poczynali sobie młodzi mieszkańcy Sochaczewa. Najpierw uszkodzili auto, a później usiłowali dokonać rozboju na jego kierowcy. Do zdarzenia doszło w nocy z 13-14 kwietnia. Policjanci zostali powiadomieni, że nieznani sprawcy uszkodzili pojazd i usiłowali dokonać rozboju na 19-letnim mieszkańcu Sochaczewa.

Podjęte przez mundurowych z referatu patrolowo-interwencyjnego działania, doprowadziły do zatrzymania dwóch młodych mężczyzn w wieku 19 i 20 lat. Sprawcy okazali się dobrze znani miejscowym funkcjonariuszom. W Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie usłyszeli po dwa zarzuty, które dotyczyły uszkodzenia mienia i usiłowania rozboju.

– Po ustaleniu zostali zatrzymani w areszcie. Potem, po przedstawieniu im zarzutów, zastosowano wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego. Rabusiom grozi do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje Agnieszka Dzik.

Poszukiwany włamywacz

Natomiast samotnego sprawcy włamania przy ul. Batorego w Sochaczewie policja poszukuje na podstawie zarządzenia Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie. Choć włamanie miało miejsce dość dawno, bo 4 lutego, to jednak tym razem policja dysponuje wizerunkiem przestępcy, który uzyskała z miejskiego monitoringu. Osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciu, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Sochaczewie. Wizerunek co prawda nie jest dość wyraźny i lekko zamazany. Jednak sochaczewska policja liczy na to, że może ktoś rozpozna sylwetkę i cechy typowe włamywacza.

Osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciu, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Sochaczewie, ul. Warszawska 23, tel. (46) 863 72 22, 863 7283, 863 72 62.

Bogumiła Nowak

Fot. KPP Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*