Warning: vsprintf(): Too few arguments in /home/klient.dhosting.pl/reporter34/expressochaczewski.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1390

Warning: mysqli_query(): Empty query in /home/klient.dhosting.pl/reporter34/expressochaczewski.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 2024

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/reporter34/expressochaczewski.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php:1390) in /home/klient.dhosting.pl/reporter34/expressochaczewski.pl/public_html/wp-content/plugins/wpfront-notification-bar/classes/class-wpfront-notification-bar.php on line 63
Ukradł kartę i zrobił zakupy – Express Sochaczewski

Ukradł kartę i zrobił zakupy

Policjanci z Referatu Operacyjno-Rozpoznawczego zatrzymali sprawcę kradzieży karty bankomatowej. Mężczyzna dokonał wielu transakcji zbliżeniowych w sklepach. Poszkodowany w kradzieży stracił z tego powodu znaczną ilość pieniędzy.

Do kradzieży karty bankomatowej doszło w połowie czerwca. Policjanci z KPP w Sochaczewie zostali powiadomieni przez jednego z sochaczewian o jej kradzieży. Jednak poszukiwania złodzieja trwały dość długo. W tym czasie ten szalał na całego, robiąc zakupy.

– Mężczyzna skorzystał z tej możliwości, że była to karta zbliżeniowa, a taką kartą można płacić do 50 złotych bez konieczności wbijania PIN-u. Tym sposobem złodziej wykonał bardzo wiele transakcji, okradając właściciela karty – mówi Agnieszka Dzik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

Choć poszkodowany zaraz po stwierdzeniu braku karty zastrzegł ją w banku, to jednak złodziej wykonał 24 operacje, i to nie tylko na terenie Sochaczewa, ale też Łodzi.

To sprawiło, że policjanci zaczęli sprawdzać rejestry zgłoszeń podobnych kradzieży nie tylko w Sochaczewie, ale też na terenie Łodzi.

W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze ustalili, że sprawcą kradzieży karty jest 63-letni łodzianin, który znany jest tamtejszej policji z podobnych spraw.

Mężczyzna został zatrzymany w poniedziałek, 20 sierpnia, na terenie Łodzi i dowieziony przez łódzkich policjantów do sochaczewskiej komendy. Za swoje czyny będzie odpowiadać przed sochaczewskim sądem. Policjanci przedstawili mu łącznie 25 zarzutów. Pierwszy dotyczył kradzieży karty bankomatowej, natomiast pozostałe 24 – kradzieży z włamaniem, czyli wykonywania transakcji na szkodę sochaczewianina. Poszkodowany stracił w wyniku operacji bankowych złodzieja około 1200 zł. Łodzianin przyznał się do popełnionych przestępstw. Grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

BN

Fot. KPP Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*