Zadra zadrze z dilerami

Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie ma nowego, nietypowego funkcjonariusza. Jest nim 2,5-letnia suczka owczarka niemieckiego Zadra. Będzie ona zwalczać handlarzy narkotykami, gdyż ma wyjątkowo wrażliwy nos na wszelkie prochy.

Zadra została zakupiona ze środków przekazanych przez gminy powiatu sochaczewskiego na kupno specjalnie wyszkolonego psa do walki z narkotykowa przestępczością. Psia policjantka będzie wykorzystywana do wyszukiwania zapachów narkotyków, a także do działań profilaktycznych w szkołach.

Zadra ma mocny charakter i nie ukryje się przed nią w żaden sposób narkotyków. Ma bardzo czuły nos. Z drugiej jednak strony uwielbia dzieci i lubi prezentować przed nimi swoje umiejętności – informuję Agnieszka Dzik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

Zadra pojawiła się w Sochaczewie w zeszłym tygodniu, po kilkumiesięcznym szkoleniu w Zakładzie Kynologii Policyjnej Centrum Szkoleniu Policji. Jej przewodnikiem jest asp. sztab. Robert Błaszczyk z Wydziału Kryminalnego sochaczewskiej komendy.

Mimo iż jej prawdziwe imię składa się z kilku liter i cyfr, pod jakimi figuruje w policyjnych kartotekach, to jej przewodnik nazywa ją Zadra.

– Jest bardzo zaangażowana w wypełnianie obowiązków, energiczna i bardzo dokładna. Czasami, mimo bardzo trudnych warunków pracy, nie ma problemu ze skupieniem się –zaznacza jej opiekun.

Zadra ma też jedna niewątpliwie najważniejszą cechę. Słucha tylko swego przewodnika, stąd nigdy nic od nikogo nie weźmie ani w pysk, ani w łapę. To jak na razie jedyny, wuyszkolony pies policyjny w Sochaczewie.

Oprac. BN

Fot. KPP Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*