Moc atrakcji w Noc Muzeów

Tradycyjnie w maju przypada ogólnopolska impreza kulturalna Noc Muzeów. Tegoroczna Noc w Sochaczewie zapowiada się bardzo ciekawie. Atrakcji nie zabraknie, w myśl zasady: dla każdego coś miłego.

Najszybciej, bo już o godzinie 15.00 wystartują wystawy i warsztaty w Miejskiej Bibliotece Publicznej przeznaczone dla najmłodszych. W centrum przy ul. 1 Maja każdy chętny będzie mógł dowiedzieć się, jak powstaje książka. Potem odbędą się pokazy cyrkowe, a po nich wieczór autorski Pawła Świętoreckiego i koncert Anny Marii Adamiak. O godzinie 20.00 dwugodzinne warsztaty plastyczne pod hasłem „Literackie co nieco, czyli Kubuś Puchatek w bibliotece”. Z kolei w filii na ul. Chopina start imprezy nastąpi o godzinie 17.00 warsztatami na temat powstawania książek. Potem literackie Escaperoom oraz BiblioGRAtka, czyli gra biblioteczna. Na koniec zabawy animacyjne, karaoke, gry planszowe i foto budka.

Zaskakujące i wspaniałe zabawy czekają mieszkańców na terenie Zamku Książąt Mazowieckich. Impreza potrwa tam od godziny 18.00 do 22.00. W tym czasie będzie można zobaczyć wystawę uzbrojenia rycerskiego i średniowiecznych armat. Potem czeka nas pokaz za pokazem – artyleryjski z krótkim wykładem na temat historii broni palnej oraz walki rycerskie. Około godziny 20.00 zaczną się pojedynki, a o 21.00 starcia grupowe.

Najwięcej atrakcji przygotowano w tym roku w Muzeum Kolei Wąskotorowej. Stamtąd wyruszy wycieczka pociągiem retro – prowadzonym przez parowóz Px29-1704 – do Domu Urodzenia Fryderyka Chopina i Parku w Żelazowej Woli. Wyjazd nastąpi o godzinie 17.00 pociągiem retro ze stacji Sochaczew – Muzeum Kolei do stacji  Sochaczew Chodaków. Potem przejazd autokarami do Muzeum w Żelazowej Woli. Tam od godziny 18.00 do 19.00 odbędzie się koncert w wykonaniu Aleksandra Dębicza. Przedstawi on improwizacje inspirowane muzyką polską.

Ci, którzy nie będą chcieli wybrać się do Żelazowej Woli, będą mogli spędzić czas w Muzeum Kolei. Wystawy stałe i czasowe tego muzeum będą czynne już od godziny 17.00 do północy. Od 20.30 do końca Nocy będzie można zwiedzić wnętrze salonki Jaruzelskiego. W jej środku czeka prezentacja multimedialna z przemówieniami generała z 13 grudnia 1981 roku.

Punktualnie o 17.00 na terenie skansenu muzealnego zapłonie ognisko. W tym samym czasie rozpocznie się trzygodzinna Muzealna Gra Terenowa z nagrodami. Natomiast w sali wykładowej okazja zobaczenia filmu tzw. Szkoły Polskiej – „Pociąg” z 1959 roku, w reżyserii Jerzego Kawalerowicza.

Nie zabraknie też nocnego przejazdu zabytkowym składem. Start pierwszego pociągu o godzinie 20.30 do 21.00 na odcinku Sochaczew Wąskotorowy – Sochaczew Miasto i powrót. Drugi przejazd na tej samej trasie wyruszy o godzinie 21.05, a wróci o 21.35. Od godziny 21.40 do 22.25 czeka mieszkańców muzyczny występ połączony z fireshow i pokazem industrialnym grupy bębniarskiej  L`ombelico del Mondo. Finał Nocy Muzeów na Stacji Sochaczew punktualnie o północy.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*