Zagrali o puchar stowarzyszenia „Zamek”

 Blisko 460 uczestników z 46 ekip, piękna pogoda i atmosfera piłkarskiego święta, nie da się słowami opisać tego, co działo się w niedzielę 4 czerwca na obiektach sportowych w Chodakowie. Za nami 17. edycja Turnieju Dzikich Drużyn, która jak każda poprzednia, przyniosła piłkarzom, piłkarkom, kibicom i organizatorom moc wyjątkowych wrażeń.

Zawody otworzył ich pomysłodawca i główny organizator, Maciej Małecki, poseł na Sejm RP, minister w kancelarii Prezesa Rady Ministrów: – Niezwykle cieszę się, że jesteście z nami, że są wśród uczestników zarówno ekipy, które dobrze znamy, jak i debiutanci, wszystkim życzę wspaniałej sportowej zabawy i rywalizacji w duchu fair play. Niech wygrają najlepsi, niech ten turniej na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich – mówił minister Małecki, witając piłkarzy.

Rywalizowano na pięciu boiskach – na stadionie KS Bzura, Orliku oraz na obiektach Zespołu Szkół w Sochaczewie – w sześciu kategoriach wiekowych. Stawką w każdej z nich było główne trofeum – okazały puchar Stowarzyszenia „Zamek”. Arbitrami poszczególnych spotkań byli sędziowie z okręgu płockiego na czele z Łukaszem Trawińskim. Sędzią głównym turnieju po raz kolejny był niezawodny Zenon Grąbczewski.

Warto też wspomnieć, iż zmagania uczestników obserwowali, a potem wręczali im nagrody m.in. wspomniany już minister Maciej Małecki, Anna Ulicka – członek Zarządu Powiatu, Andrzej Kierzkowski – przewodniczący Rady Powiatu, Sylwester Kaczmarek przewodniczący Rady Miejskiej, Marek Fergiński, wiceburmistrz Sochaczewa, Arkadiusz Karaś – wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Agata Kalińska – naczelnik Wydziału Sportu w Urzędzie Miasta, Marcin Kasza wiceprezes Płockiego ZPN, Paweł Trafalski prezes KS Bzura i wielu innych gości.

Poza pucharami, drużyny z podium otrzymywały pamiątkowe medale i piłkę, zaś najlepsi strzelcy – specjalne statuetki.

Dopisała pogoda, dopisali też kibice. Na chodakowskich obiektach sportowych było gwarnie i kolorowo. Nie brakowało wspólnego grilla między meczami oraz atrakcji przygotowanych przez Dragon Fight Club Sochaczew, a w jednym z namiotów odbywała się zbiórka funduszy na leczenie ciężko chorej, młodej mieszkanki Sochaczewa. Słowem, znakomita impreza, o której kolejną edycję piłkarze pytali zaraz po zakończeniu tegorocznych zmagań.

Oto klasyfikacja drużyn na podium w każdej z kategorii:

Dziewczęta szkoły podstawowe

1.FC Minionki, 2.SP nr 7 Sochaczew, 3.Orkan Sochaczew.

Kobiety Open

1.Grzeszne Pająki. 2.FC Kocierzew, 3.Błękitne Wirusy, 4.Gim. nr 3 Sochaczew

Król Strzelców – Aleksandra Nowakowska (Grzeszne Pająki)

Chłopcy klasy I-III SP

1.AS Drewienka, 2.Promyk I, 3.Promyk II.

Król Strzelców – Bartek Pszczółkowski (Drewienka)

Chłopcy klasy IV-VI SP

1.Orły Seby, 2.SP nr 7 Sochaczew I, 3.Białe Orły.

Król Strzelców – Eryk Tyl (SP nr 7 Sochaczew)

Chłopcy Gimnazja

1.XD, 2.FC Wanderboys, 3.Warzywka.

Król Strzelców – Kacper Mijas (FC Wanderboys)

OPEN

1.Młode Wilki Reaktywacja, 2.Laga na Kazika, 3.MS Team.

Król Strzelców – Mariusz Kunikowski (Młode Wilki Reaktywacja)

Marcin Odolczyk

Fot. Krzysztof Lewandowski

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*