Warning: vsprintf(): Too few arguments in /home/klient.dhosting.pl/reporter34/expressochaczewski.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1390

Warning: mysqli_query(): Empty query in /home/klient.dhosting.pl/reporter34/expressochaczewski.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 2024

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/reporter34/expressochaczewski.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php:1390) in /home/klient.dhosting.pl/reporter34/expressochaczewski.pl/public_html/wp-content/plugins/wpfront-notification-bar/classes/class-wpfront-notification-bar.php on line 63
GWIAZDKOWY PREZENT DLA STRAŻAKÓW I POLICJANTÓW – Express Sochaczewski

GWIAZDKOWY PREZENT DLA STRAŻAKÓW I POLICJANTÓW

W Komendzie Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej 16 grudnia był wyjątkowym dniem. W imieniu mieszkańców Sochaczewa władze miasta i powiatu przekazały kluczyki strażakom i policjantom do zakupionych na ich potrzeby dwóch nowych radiowozów.

– To prawdziwy prezent dla nas na gwiazdkę, który nas niezmiernie cieszy. Jest dowodem na to, że doceniana jest nasza praca w służbie mieszkańców Sochaczewa. Samochód bardzo się nam przyda w pracy operacyjnej – podziękował starszy brygadier Piotr Piątkowski, komendant powiatowy PSP w Sochaczewie.

img_7098
Za radiowóz dla policji, już kolejny w tym roku, jaki komenda powiatowa otrzymała, dziękował władzom miasta i powiatu młodszy inspektor Michał Safjański, komendant powiatowy policji w Sochaczewie.
– Dla nas jest ważne docenienie naszej pracy i tego, że społeczność uznaje za słuszne to, że potrzebne są nam narzędzia do pracy. Samochód bardzo przyda nam się w czasie służby patrolowej. Każdy samochód u nas ciężko pracuje – zaznaczył komendant policji.
Kluczyki do samochodów ich załogom wręczyła Jolanta Gonta – starosta powiatu sochaczewskiego wraz z Tadeuszem Głuchowskim – wicestarostą, Piotrem Osieckim – burmistrzem Sochaczewa oraz Sylwestrem Kaczmarkiem – przewodniczącym Rady Miasta.

1
Samorządowcy życzyli, aby nowe radiowozy sprawdziły się w pracy i dobrze służyły.
– To naprawdę świetny prezent gwiazdkowy. Co prawda wóz ten nie uczestniczy bezpośrednio w akcjach gaśniczych, ale pełni funkcje operacyjne. Jest przydatny dla dowozu drobnego sprzętu w czasie akcji ratowniczej oraz przejazdów służbowych naszych szefów – dodał Tomasz Stasiak, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sochaczewie.
Samochody zostały poświęcone przez proboszcza Piotra Żądło z parafii p.w. św. Wawrzyńca, który pełni również funkcję kapelana policjantów. Po czym dalsza część uroczystości odbyła się w siedzibie komendy. Została ona połączona z wigilijnym opłatkiem oraz wręczeniem podziękowań.

img_7142
Wśród osób szczególnie wyróżnionych znalazł się strażak Sylwester Jaczyński, któremu został wręczony list gratulacyjny od Komendanta Głównego za zaangażowanie i udzielenie profesjonalnej pierwszej pomocy przedmedycznej ofiarom wypadku samochodowego na terenie powiatu opatowskiego. Wydarzenie miało miejsce latem tego roku. Wyróżniony jechał wtedy na urlop.

img_7129
Komendant Piątkowski w ramach podziękowania przekazał władzom miasta pamiątkową miniaturę starego wozu strażackiego.
BN
fot. Bogumiła Nowak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*