Warning: vsprintf(): Too few arguments in /home/klient.dhosting.pl/reporter34/expressochaczewski.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1390

Warning: mysqli_query(): Empty query in /home/klient.dhosting.pl/reporter34/expressochaczewski.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 2024

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/reporter34/expressochaczewski.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php:1390) in /home/klient.dhosting.pl/reporter34/expressochaczewski.pl/public_html/wp-content/plugins/wpfront-notification-bar/classes/class-wpfront-notification-bar.php on line 63
Pierwszy most łukowy w Sochaczewie – Express Sochaczewski

Pierwszy most łukowy w Sochaczewie

Prawdopodobnie w styczniu ruszy budową nowego mostu na Pisi, w ciągu ulicy 15 Sierpnia. Inwestycja potrwa dziesięć miesięcy. Na ten czas zostanie wybudowana przeprawa tymczasowa, którą będzie można przejeżdżać rzekę już w lutym.

Znane są wyniki przetargu dotyczącego budowy nowego mostu. Na ogłoszony przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich przetarg wpłynęły 3 oferty. Jak poinformowała nas Monika Burdon, rzecznik prasowy MZDW, najkorzystniejszą pod względem finansowym złożyło Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe „Mosty”, które zaoferowało za wykonanie inwestycji 4 537 982 zł. Najwyższa zaś oferta opiewała na kwotę ponad 5,7 mln zł. Dodajmy, że na budowę nowej przeprawy MZDW zarezerwował w swoim budżecie 6 milionów złotych.

Wykonawcę inwestycji poznamy dopiero po zbadaniu zgodności złożonych ofert względem warunków zamówienia. Niewykluczone jednak, że gdyby nikt nie złożył protestów a warunki atmosferyczna na to pozwolą, to zwycięzca przetargu mógłby przystąpić do prac już w styczniu przyszłego roku – stwierdziła Monika Burdon.

Wykonawca na budowę mostu będzie miał czas do końca października 2017 roku. W ramach umowy zobowiązany zostanie również do wykonania tymczasowego mostu, a ten ma być wybudowany w ciągu zaledwie 45 dni. To dzięki niemu nie dojdzie do paraliżu komunikacyjnego w tym rejonie Sochaczewa. Dodajmy, że tymczasowa przeprawa zostanie ulokowana kilka metrów po zachodniej stronie istniejącego obecnie mostu. Będą nią mogły przejeżdżać jedynie samochody osobowe oraz autobusy komunikacji miejskiej. Natomiast ruch samochodów ciężarowych będzie odbywał się na dotychczasowych zasadach, czyli istniejącymi objazdami.

Wraz z oddaniem przeprawy tymczasowej rozpoczną się prace związane z budową nowego mostu, który powstanie w miejscu istniejącej przeprawy. Jak już wielokrotnie informowaliśmy, każdym momencie grozi ona zawaleniem. Sytuacja była tak tragiczna, że Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich zastanawiał się nad jej całkowitym zamknięciu. Na szczęście nie zdecydowano się na tak radykalne rozwiązanie, wprowadzając jedynie ograniczenie jego nośności do 10 ton. Ale to się zmieni za kilka miesięcy, i nowym mostem będą mogły przejeżdżać najcięższe samochody ciężarowe.

Także sama przeprawa, pod względem konstrukcyjnym, będzie różniła się od obecnej, która jest wsparta na filarach. Nowy most, będzie pierwszym mostem łukowym w Sochaczewie. Jego długość wraz z przyczółkami wyniesie 52,4 m, a sama jezdnia będzie miała 34 metry długości, zaś jej szerokość wyniesie 17,88 m. Zostaną na niej wytyczone dwa pasy ruchu o szerokości 3,50 m. dodatkowy przy każdym z nich będzie wyznaczony półmetrowy pas bezpieczeństwa. Mamy także dobrą wiadomości dla pieszych. Projekt przewiduje, że chodniki na nowej przeprawie będą miały 2,5 metra szerokości. Obecnie jest to zaledwie kilkadziesiąt centymetrów.

Przy okazji warto również wspomnieć o tym, że po zakończeniu budowy mostu MZDW przystąpi do przebudowy ulicy 15 Sierpnia na odcinku od obwodnicy do skrzyżowania z ulicą Boryszewską. Jednocześnie, w tym samym czasie miasto przystąpi do remontu ulicy na odcinku od skrzyżowania z Traugutta do obwodnicy.

Jerzy Szostak

Archiwum: Expressu Sochaczewskiego

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*