Warning: vsprintf(): Too few arguments in /home/klient.dhosting.pl/reporter34/expressochaczewski.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1390

Warning: mysqli_query(): Empty query in /home/klient.dhosting.pl/reporter34/expressochaczewski.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 2024

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/reporter34/expressochaczewski.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php:1390) in /home/klient.dhosting.pl/reporter34/expressochaczewski.pl/public_html/wp-content/plugins/wpfront-notification-bar/classes/class-wpfront-notification-bar.php on line 63
Kto pisze donosy za radnego? – Express Sochaczewski

Kto pisze donosy za radnego?

Fot. Radny Marcin Cieślak zastanawia się, kto pisze donosy w jego imieniu

IŁÓW Podczas sesji Rady Gminy Iłów radny Marcin Cieślak poinformował obecnych o tym, że nieznana osoba próbuje zniszczyć mu opinię, pisząc w jego imieniu donosy do Starostwa Powiatowego. Te zaś oczerniają mieszkańców jego okręgu wyborczego.

O tym, że takie pismo zostało skierowane do Starostwa Powiatowego, dowiedziałem się z odpowiedzi tegoż urzędu na mój rzekomy list. Ktoś, podrabiając mój podpis, doniósł na firmę Depol. Skarga była bezzasadna i nieprawdziwa – stwierdził Marcin Cieślak.

Pismo do Starostwa Powiatowego wpłynęło 22 września. Wysłane zostało, co może wydać się ciekawe, z Płocka. W jego treści zawarte było żądanie przeprowadzenia kontroli na posesji firmy Depol: „Firma istnieje od 1994 roku i od początku swego działania nie posiada szamba na ścieki komunalne oraz przemysłowe. Właściciel warsztatu źle gospodaruje także śmieciami, które są palone w kopanych, głębokich dołach tuż przy ogrodzeniu tej firmy” – takie oskarżenia znajdują się m.in. we wspomnianym piśmie.

Pracownicy Starostwa Powiatowego w Sochaczewie poinformowali mnie, że na mój rzekomy wniosek sprawdzili firmę w zakresie przestrzegania przepisów ochrony środowiska i kontrola nie potwierdziła stawianych zarzutów. Po otrzymaniu tego pisma zwróciłem się do starostwa o przysłanie mi kserokopii skargi – dodaje Marcin Cieślak.

Jednocześnie radny poinformował Jerzego Królika, p.o. dyrektora Wydziału Rozwoju, Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska w Starostwie Powiatowym, że nie był autorem skargi na firmę Depol.

W odpowiedzi Starostwo Powiatowe w Sochaczewie poinformowało go, że „urząd nie ma możliwości ani obowiązku weryfikowania autentyczności podpisu pod pismem. Zgodnie z art. 7 Kodeksu postępowania administracyjnego organ administracji publicznej na wniosek strony podejmuje czynności w celu załatwienia sprawy”.

Wraz z odpowiedzią Marcin Cieślak otrzymał ksero skargi oraz koperty, w której wysłano list oraz skan zdjęcia dołączonego do donosu. Poinformowano też, gdzie znajdują się oryginały pism, które – jeśli będzie taka konieczność – mogą być udostępnione policji lub prokuraturze.

Musiałem też osobiście wyjaśnić sprawę z właścicielem firmy panem Dezyderiuszem Gasikiem, który przyznał, że donos w jego ocenie nie pasuje do mnie. Jednak z dokumentów i informacji wynika, że ktoś celowo próbuje mnie oczernić – stwierdził Marcin Cieślak.

W czasie sesji poprosił radnych, aby zechcieli pomóc mu w odszukaniu osoby, która posuwa się do takich metod. Dodatkowo poinformował, że sprawę zgłosił na policję jako „próbę zawłaszczenia jego wizerunku celem podważenia jego wiarygodności”.

BN

Fot. Bogumiła Nowak

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*