Wbił koledze bagnet w pierś

Jak informowaliśmy tydzień temu, w Elżbietowie (gm. Teresin), 13 listopada około godziny 9.00 doszło do morderstwa. Policję zaalarmowali sąsiedzi, którzy dostrzegli awanturę na terenie miejscowych baraków. Trwała tam ostra libacja alkoholowa. Finał jej jednak był tragiczny, gdyż doszło do morderstwa z premedytacją.

„Informuję, iż w dniu 13 listopada 2016 roku w miejscowości Elżbietów, gm. Teresin doszło do zabójstwa mężczyzny w wieku 35 lat. Zdarzenie miało miejsce w czasie libacji alkoholowej. W toku postępowania ustalono sprawcę, któremu przedstawiono zarzut popełnienia czynu z artykułu 148 paragraf 1 Kodeksu Karnego i złożono w Sądzie Rejonowym w Sochaczewie wniosek o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy” – przekazała w piśmie do naszej redakcji Joanna Szymaniak, Prokurator Rejonowy w Sochaczewie.

Z uwagi na dobro śledztwa prokuratura nie ujawniła szczegółów postępowania – danych dotyczących mordercy oraz jego pięciu imprezowych kompanów. Trwa dochodzenie w tej sprawie i ustalanie okoliczności przestępstwa.

Policja podała, że został zatrzymany 54-letni mieszkaniec baraku, u którego odbywała się alkoholowa impreza. Wiadomo, co potwierdzają nasi informatorzy, że w trakcie libacji wynikł spór między jej uczestnikami. Nie wiadomo dotąd, o co im konkretnie poszło. Gospodarz kazał się wynosić 35-latkowi, a gdy ten nie zastosował się do jego żądania, ruszył na niego z bagnetem i pchnął swego gościa prosto w klatkę piersiową. Parę godzin wcześniej 54-latek chwalił się uczestnikom libacji, że niedawno kupił bagnet.

Gdy doszło do morderstwa, reszta towarzystwa nie zareagowała, gdyż uczestnicy libacji byli zbyt pijani, by cokolwiek dostrzec. Nie zwrócili uwagi też na to, że obok nich umiera człowiek. Alkoholową imprezę przerwała dopiero policja wezwana przez sąsiadów. Na ratunek rannemu w okolicę serca 35-latkowi było już za późno. Wezwany na miejsce lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon.

Policjanci zatrzymali właściciela mieszkania i inne osoby uczestniczące w libacji. Podejrzany o zabójstwo mężczyzna miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie. 14 listopada został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie przedstawiono mu zarzut zabójstwa.

Sąd, po zapoznaniu się z zebranym materiałem i zeznaniami świadków, postanowił o zastosowaniu wobec 54-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Zgodnie z artykułem 148 paragraf 1 Kodeksu Karnego, z którego jest oskarżany, sprawcy spowodowania śmierci grozi minimum do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd może orzec karę 25 lat więzienia, ale też karę dożywotniego pozbawienia wolności. O sprawie będziemy informować na bieżąco.

BN

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*