Warning: vsprintf(): Too few arguments in /home/klient.dhosting.pl/reporter34/expressochaczewski.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1390

Warning: mysqli_query(): Empty query in /home/klient.dhosting.pl/reporter34/expressochaczewski.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 2024

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/reporter34/expressochaczewski.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php:1390) in /home/klient.dhosting.pl/reporter34/expressochaczewski.pl/public_html/wp-content/plugins/wpfront-notification-bar/classes/class-wpfront-notification-bar.php on line 63
Niech będzie to wspaniała gościna – Express Sochaczewski

Niech będzie to wspaniała gościna

PHOTO PAULINA FRACZEK LOVEKRAKOW.PL KRAKOW ROZPOCZECIE ODLICZANIA DO SWIATOWYCH DNI MLODZIEZY N/Z SWIATOWE DNI MLODZIEZY ZEGAR 2015-06-22 SWIATOWE DNI MLODZIEZY KARDYNAL DZIWISZ MARIACKI

W najbliższą środę, 20 lipca, Niepokalanów przywita uczestników Światowych Dni Młodzieży. Przybędą tu grupy z Hong Kongu, Hondurasu, Malty i Dominikany. Przez kilka dni zagraniczni goście mieszkać będą u rodzin z terenu parafii.

Jako Polacy, jako tutejsi mieszkańcy pragniemy, aby tych kilka dni utkwiło w pamięci przybyłych jako fantastyczny czas. By poznali, jak piękna jest nasza okolica, jak bogata jest polska kultura, i jak serdeczna potrafi być społeczność gminy Teresin – mówi Hanna z Granic, która wspólnie z rodziną przygotowuje się do przyjęcia gości z Malty.

Modlitwa i integracja

Szczególnym dniem dla Niepokalanowa będzie 22 lipca, który jest zaplanowany jako dzień pielgrzymek do sanktuariów; do miejsca założonego przez św. Maksymiliana przybędzie w przybliżeniu około czterech tysięcy pielgrzymów różnych narodowości – mówi o. Sebastian Bielski z Niepokalanowa, koordynator wolontariatu, i dodaje – Struktura „Tygodnia Misyjnego” w naszej parafii dla pielgrzymów na ŚDM, który przypada na dni 20-25 lipca, zależy od różnych elementów. Niemniej jest to czas modlitwy, czas na wzajemne poznanie, integrację, poznanie kultury, historii i topografii danego regionu. Na tym etapie nie brakuje wycieczek turystycznych, pielgrzymek, wspólnych zabaw, a także zaangażowania społecznego w różne dzieła i projekty.

Program Tygodnia Misyjnego w niepokalanowskiej parafii jest ciekawy. Po zakwaterowaniu gości w domach parafian, nazajutrz, w czwartek 21 lipca, wszyscy spotkają się na wspólnym nabożeństwie. Rozpocznie się ono o godzinie 8.00 w Bazylice Mniejszej. Po jego zakończeniu na gości czeka wycieczka do Warszawy, podczas której poznają naszą stolicę, a wieczorem wezmą udział w spotkaniach młodzieży na Placu Piłsudskiego. Do Niepokalanowa wrócą około 21.00.

Wspomniany już piątek 22 lipca będzie Dniem Pielgrzymowania do Sanktuariów. O godzinie 8.00 ma się rozpocząć pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Miedniewicach. Wieczorem w niepokalanowskiej Bazylice odbędzie się Nabożeństwo Adoracyjne w intencji młodzieży i pokoju na świecie.

Rekreacyjnie i sportowo zapowiada się z kolei sobota, 23 lipca. Tego dnia, po porannej modlitwie w Bazylice, młodzież przejdzie na stadion Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Teresinie, gdzie o godzinie 9.00 rozpocznie się spotkanie i wspólna zabawa sportowa. Natomiast po obiedzie goście ponownie udadzą się do stolicy, gdzie tym razem wezmą udział we Mszy św. i Diecezjalnym Spotkaniu Młodzieży przy Świątyni Opatrzności Bożej.

Spotkanie z papieżem

Niedziela 24 lipca będzie dniem parafii. Wówczas o godzinie 16.00 zagraniczna młodzież pozostanie w rodzinach, wspólnie spędzając czas. Potem wszyscy wezmą udział we Mszy św. o godz. 16.00 w Bazylice Mniejszej, a około godziny 17.30 przewidziany jest wspólny piknik rodzinny. Nazajutrz nastąpi wyjazd do Krakowa.

Tam młodzież zgromadzi się na okres tygodnia, podczas którego weźmie udział w katechezach i festiwalu młodych, a następnie przywita papieża Franciszka, w obecności którego odbędzie się m.in. droga krzyżowa, wspólne spotkania, zaś kulminacyjnym momentem będzie uroczysta Msza św. na zakończenie tegorocznych Światowych Dni Młodzieży.

Przypomnijmy, Światowe Dni Młodzieży to wielkie międzynarodowe spotkania młodych całego świata, którzy razem ze swoimi katechetami, duszpasterzami, biskupami i papieżem gromadzą się w jednym miejscu, by wyznać wiarę w Jezusa Chrystusa. Celem organizowanych Dni jest przeżycie wielkiej wspólnoty Kościoła, słuchanie słowa Bożego, sprawowanie sakramentów Pokuty i Eucharystii oraz radosne głoszenie Jezusa Chrystusa jako Pana i Zbawiciela.

W Niepokalanowie mieści się Parafialne Centrum Światowych Dni Młodzieży (CŚDM). Powstało tu ono w październiku 2014 roku. Nad jego sprawnym funkcjonowaniem czuwa proboszcz Niepokalanowa o. Andrzej Sąsiadek.

Celem Parafialnego Centrum ŚDM jest m.in. przygotowanie duchowe i praktyczne do uczestnictwa w ŚDM 2016 w Krakowie, a także w Warszawie, przygotowanie logistyczne Dni w diecezjach dla kilkuset pielgrzymów zza granicy, którzy będą gościć w tutejszej parafii od 20 do 25 lipca, tworzenie wspólnoty, formacja duchowa i wspólna modlitwa, a także promowanie działalności charytatywnej i czynienie uczynków Miłosierdzia, do których inspiracją jest hasło ŚDM 2016 brzmiące: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7).

Marcin Odolczyk

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*