Wielkie łowy na handlarzy

Ubiegły tydzień okazał się nad wyraz udany dla sochaczewskich policjantów zwalczających przestępstwa narkotykowe. W ręce funkcjonariuszy wpadło dziewięciu dilerów.

Pierwszego zatrzymania handlarzy narkotyków dokonano w poniedziałek, 4 marca. W ręce policji wpadł 20-letni mieszkaniec Sochaczewa, który dostarczał czternastolatkowi amfetaminę. Jak ustalono, dwudziestolatek wcześniej kilkakrotnie – od lutego do grudnia 2018 roku – dawał chłopcu marihuanę. Teraz handlarzowi narkotyków za tzw. udzielanie narkotyków grozi osiem lat pozbawienia wolności.

Na trzy lata pozbawienia wolności może również liczyć 24-letni mężczyzna, który został zatrzymany 5 marca w Teresinie. Podczas patrolu funkcjonariusze z Teresinia zauważyli na przystanku 24-letniego mieszkańca tej gminy. Mężczyzna na widok mundurowych zaczął się nerwowo zachowywać. Wzbudziło to podejrzenia policjantów. Funkcjonariusze znaleźli u mężczyzny 5 torebek z amfetaminą.

O braku szczęścia może także mówić 32-letni mieszkaniec Sochaczewa. Ten wpadł 6 marca podczas rutynowego sprawdzania tożsamości. W pewnym momencie mężczyzna zaczął się zachowywać tak nerwowo, że policjanci postanowili sprawdzić jego rzeczy osobiste. Przeczucie ich nie zawiodło. Znaleziono przy nim amfetaminę, którą miał schowaną w plastikowym pojemniku na ochraniacze obuwia. Okazało się także, że jest poszukiwany w celu odbycia kary. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie, skąd trafił do zakładu karnego. A w tym będzie oczekiwał na wyrok w sprawie za posiadanie narkotyków. Z kolei 7 marca zatrzymano 28-latka, u którego znaleziono amfetaminę.

Natomiast pięć lat więzienia grozi dwudziestodwulatkowi z Sochaczewa, którego policjanci zatrzymali około godziny 24.00 w piątek, 8 marca. Podczas patrolu policjanci zauważyli opla, w którym siedziało dwóch mężczyzn. Ponieważ jeden z nich był zdenerwowany ich widokiem, podjęto decyzję o legitymowaniu. W trakcie czynności funkcjonariusze znaleźli przy kierowcy trzy torebki z marihuaną, a na tylnej kanapie samochodu, reklamówki z kosmetykami znanych firm. Mężczyzna został zatrzymany. Natomiast kryminalni pojechali do jego mieszkania, gdzie znaleźli 15 torebek z marihuaną i torbę kosmetyków. Okazało się, że pracował jako kierowca i po pobraniu kosmetyków z magazynu miał je dostarczać do wskazanych sklepów. Zamiast tego, po drodze je ukradł. Mieszkaniec Sochaczewa usłyszał już zarzuty dotyczące posiadania środków odurzających. W najbliższym czasie usłyszy kolejne, tym razem dotyczące kradzieży.

Pecha miał również 34-latek, który trafił w ręce mundurowych w Dzień Kobiet. Mężczyzna został przyłapany na kradzieży w jednym ze sklepów. Okazało się, że miał również przy sobie torebkę z amfetaminą. Jakby tego było mało, był również poszukiwany w celu odbycia kary w zakładzie karnym.

Dzień później zabezpieczono kolejne narkotyki. Kontrola pojazdu na ulicy Trojanowskiej zakończyła się zatrzymaniem dwóch mężczyzn posiadających przy sobie środki odurzające. U 28-letniego mieszkańca Sochaczewa policjanci znaleźli susz roślinny, a u jego młodszego o 7 lat kolegi dwie torebki z marihuaną i jedną torebkę z amfetaminą.

Ostatni z handlarzy narkotykami wpadł 10 marca w miejscowości Kożuszki Parcel, gdy policjanci Referatu Patrolowo – Interwencyjnego podczas legitymowania 21-latka znaleźli przy nim dwie torebki z marihuaną.

Jerzy Szostak

fot.policja

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*