MIASTO SZYKUJE SIĘ DO ŚWIĘTA

Znamy wstępny program tegorocznego „Święta Mieszkańców Sochaczewa – Dni Sochaczewa”. W ramach imprezy odbędzie się m.in. Festiwal Katarynek, a na scenie wystąpi Teren C, Ania Dąbrowska, Patrycja Markowska oraz Dżem.

Urząd Miejski ogłosił właśnie przetarg na wyłonienie firmy, która na zlecenie miejskiego samorządu zorganizuje w dniach 8 – 9 czerwca tegoroczne ,,Święto Mieszkańców Sochaczewa – Dni Sochaczewa”. Jak można przeczytać w specyfikacji zamówienia, święto miasta, podobnie jak i w poprzednich latach, zostanie zorganizowane nie tylko na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sochaczewie przy ulicy Warszawskiej, ale również w Chodakowie. Do tego dojdą imprezy towarzyszące, odbywające się między innymi na Placu Kościuszki.

Podobnie jak w poprzednich latach, święto rozpocznie się od uroczystej sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się w piątek, 7 czerwca. Natomiast główne imprezy zaplanowano na sobotę i niedzielę.

Chorągwie na Placu

W sobotę, 8 czerwca, o godzinie 9.00 nastąpi otwarcie Zlotu Zabytkowej Motoryzacji i Rajdu im. Ks. Władysława Druckiego-Lubeckiego i wystawa pojazdów zabytkowych. Z kolei w sali sportowej w Chodakowie zostanie otwarta strefa sportowa. Natomiast o godzinie 15.00 na Placu Kościuszki rozpocznie się Festiwal Poloneza, w którym wezmą udział uczniowie sochaczewskich szkół. Godzinę później będziemy mogli obejrzeć Festiwal Chorągwi. Po jego zakończeniu zaplanowano przemarsz ulicą Warszawską na stadion MOSiR. W paradzie oprócz mieszkańców i zaproszonych gości weźmie udział Orkiestra Dęta Sochaczew oraz zespoły z Sochaczewskiego Centrum Kultury.

Podobnie jak i w poprzednim roku, na terenach sportowych przy ul. Warszawskiej zostanie zorganizowany Jarmark Sochaczewski, składający się z Strefy NGO prezentującej dorobek sochaczewskich organizacji pozarządowych oraz Strefy Animacji Rodzinnych. Mieszkańcy będą mogli również posmakować potraw z różnych stron świata w ramach Festiwalu Foodtracków. Do tego planowany jest Pchli Targ, Miasteczko Harcerskie oraz dalsza część Festiwalu Chorągwi.

Pomyślano także o najmłodszych mieszkańcach, którzy będą się mogli pobawić w wesołym miasteczku. Nie zabranie również muzyki. Na scenie wystąpią: zespół Tajm, raper Kęka oraz zespół Felivers. Pierwszy dzień święta zakończy koncert Ani Dąbrowskiej.

Dla ducha i ciała

Z kolei drugi dzień święta rozpocznie się o godzinie 10.00. To właśnie na tą godzinę Piotr Osiecki, burmistrz Sochaczewa, zaprasza mieszkańców do odwiedzenia siedziby Urzędu Miejskiego. Podczas zwiedzania odbędzie się m.in. prezentacja publikacji dedykowanych mieszkańcom Sochaczewa. Natomiast w Chodakowie w hali sportowej będzie czynna strefa sportowa.

Z kolei na Placu Kościuszki odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Katarynek. Po jego zakończeniu burmistrz zaprasza wszystkich mieszkańców i gości na słodki poczęstunek, czyli na Mazurek Chopina. Na Placu wystąpi także Sochaczewska Orkiestra Akordeonowa.

Dziać się będzie również na stadionie MOSiR. Tu, podobnie jak w sobotę, będzie funkcjonował Jarmark Sochaczewski i towarzyszący mu Festiwal Foodtracków.

Natomiast na scenie zaprezentują się zespoły z Sochaczewskiego Centrum Kultury, zespół Teren C i Patrycja Markowska. A gwiazdą wieczoru będzie zespołu Dżem.

Dodajmy, że przez cały czas trwania imprezy na terenie MOSiR będą czynne punkty informacyjne, w których będą wydawane mapy z planem sytuacyjnym imprezy, program imprezy oraz materiały promocyjne Urzędu Miejskiego.

Jerzy Szostak

Fot. Gwiazdą Dni Sochaczewa będzie zespół Dżem

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*