Ściągał haracz i handlował narkotykami

Policjanci z Sochaczewa zatrzymali 38-letniego mężczyznę podejrzanego o liczne wymuszenia rozbójnicze i handel narkotykami. Grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Przez blisko rok 38-latek z Sochaczewa zajmował się przestępczą działalnością. Policjanci z referatu operacyjno-rozpoznawczego ustalili, że odpowiada on za kilka wymuszeń rozbójniczych i handel narkotykami. Przedsiębiorczy sochaczewianin z rozbójniczej działalności zrobił sobie źródło utrzymania.

– Sprawca przestępstwa, grożąc między innymi pobiciem lub podpaleniem domu, wymuszał pieniądze od jednego z mieszkańców gminy Bolimów. Szacuje się, że pokrzywdzony przekazał mu łącznie około 15 tysięcy złotych – mówi mł. asp. Agnieszka Dzik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

Mężczyzna poczuł się w swych działaniach na tyle pewny i bezkarny, że nawet specjalnie nie ukrywał się. Policjanci zatrzymali go w centrum miasta. 38-latek był kompletnie zaskoczony tym, że policja zatrzymała go pod zarzutem rozbójniczych wymuszeń i handlu narkotykami. Nie przewidywał, że od paru miesięcy jego działalność jest obserwowana i zbierane są dowody.

W Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie przedstawiono 38-latkowi łącznie 10 zarzutów, z których 9 dotyczyło wymuszeń rozbójniczych, a ostatni handlu środkami odurzającymi. Mężczyzna przyznał się do popełnionego czynu. Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego.

Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

BN

Fot. KPP Sochaczew

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*