Szpital w Sochaczewie dostał dotację

W Starostwie Powiatowym w Sochaczewie 8 października podpisana została umowa o przekazaniu przez Ministerstwo Zdrowia dla Szpitala Powiatowego wsparcia na zakup sprzętu do ratowania życia. To już druga dotacja dla tej jednostki. Wcześniej premier RP Mateusz Morawiecki przekazał szpitalowi w Sochaczewie 3 miliony złotych. Teraz dotacja wyniesie pół miliona.

– To nam w znacznym stopniu pomoże w pracy, choć potrzeby szpitala nadal są bardzo duże. Jednak najpilniejsze są wydatki na sprzęt, który będzie ratował życie – mówi Wiesław Nawłatyna, dyrektor Szpitala Powiatowego. – Za otrzymaną dotację z ministerstwa wyposażony zostanie Szpitalny Oddział Ratunkowy. Zakupione na drodze zamówienia publicznego zostaną m.in. kardiomonitory, defibrylator, respirator, czyli sprzęt najnowszej generacji służący bezpośredniemu ratowaniu życia pacjentów. To cały czas jest potrzebne i ciągle trzeba ten sprzęt wymieniać na nowszy, aby dobrze służyć chorym.

Umowa z tabletu

Na uroczystym podpisaniu umowy w Starostwie Powiatowym poza sygnatariuszami porozumienia: Maciejem Miłkowskim – podsekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia i Wiesławem Nawłatyną – dyrektorem szpitala byli: Maciej Małecki – poseł na Sejm RP: Jolanta Gonta – starosta powiatowy, Tadeusz Głuchowski – wicestarosta, Sylwester Kaczmarek – przewodniczący Rady Miasta oraz Piotr Osiecki, burmistrz Sochaczewa, Łukasz Gołębiewski – dyrektor biura posła Małeckiego oraz ze strony szpitala Katarzyna Chmielewska-Borucka zastępca ds. administracyjnych dyrektora szpitala i Artur Kalisiewicz – kierownik szpitalnego oddziału ratunkowego.

Umowa podpisana została nietypowo, bo w wersji cyfrowej na tablecie. Jak zaznaczono, także w kwestii   podpisywania porozumień następuje postęp. Gotowe wydruki zapewne trafią w późniejszym czasie do dokumentacji biurowej.

– Jest nam bardzo miło, że udało się podpisać tę umowę, a tym samym wesprzeć szpital, tak potrzebny w regionie. Ten sprzęt da nowe możliwości szpitalowi i będzie dobrze służył mieszkańcom powiatu. To potrzebne fundusze dla szpitala i dobrze ulokowane – stwierdził Maciej Miłkowski.

Podziękowanie samorządowcom

Maciej Miłkowski na koniec wręczył pamiątkowy, symboliczny czek z kwotą dotacji – pół miliona złotych.

To dla nas i naszego starostwa będzie cenną pamiątką – wspomniała Jolanta Gonta. Po czym przekazała podziękowania burmistrzowi i przewodniczącemu Rady Miasta za ich wkład i wspieranie Szpitala Powiatowego. Osobne podziękowania starosta złożyła Łukaszowi Gołębiowskiemu za współpracę i starania w sprawie uzyskania wsparcia dla szpitala.

Działania o wsparcie Szpitala Powiatowego podjęła już poprzednia dyrekcja szpitala, starając się zdobyć środki na poprawę jakości leczenia. To więc nie tylko praca obecnej dyrekcji i starania zmierzające do zdobycia dotacji. Ja kontynuowałem wcześniejsze działania, a teraz dziękuję za to, że przekazane nam fundusze poprawią nasze możliwości leczenia i monitorowania stanu zdrowia pacjentów – dodał dyrektor Wiesław Nawłatyna.

– Nasz szpital dotychczas nie był dotowany. Te pół miliona wsparcia dla nas to najważniejsza sprawa. To pozwoli dobrze pracować oddziałowi ratunkowemu – zaznaczył poseł Maciej Małecki.

Bogumiła Nowak

Fot. Bogumiła Nowak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*