Kto na wójtów i burmistrzów

Wybory samorządowe już za niecały miesiąc. W niedzielę, 21 października będziemy wybierać na pięcioletnią kadencję nie tylko radnych, ale także m.in. wójtów i burmistrzów Sochaczewa i Wyszogrodu.

Według danych Państwowej Komisji Wyborczej o stanowisko burmistrza Sochaczewa powalczy trzech kandydatów. Obecny burmistrz Piotr Osiecki, który startuje z KWW Sochaczewskie Forum Samorządowe, zmierzy się z Markiem Gołkowskim (KWW Bezpartyjni Samorządowcy) oraz Łukaszem Dąbrowskim (KKW Koalicja Obywatelska).

Z kolei w gminie Sochaczew konkurentem Mirosława Orlińskiego (KW Polskie Stronnictwo Ludowe) będzie Jarosław Pachowiak z KW Prawo i Sprawiedliwość.

Spokojny o wybór na koleją kadencję może być natomiast obecny wójt gminy Teresin. Marek Olechowski (KWW Niezależni Plus Zdrowie), jak podaje Państwowa Komisja Wyborcza, jest jedynym kandydatem na terenie tej gminy ubiegającym się o urząd wójta.

Z zupełnie inną sytuacją mamy do czynienia w gminie Iłów. Tu urzędujący wójt Iłów Roman Kujawa (KW Polskie Stronnictwo Ludowe) ma trzech konkurentów: Tomasza Ciołkowskiego (KWW Bezpartyjni Samorządowcy), Sławomira Tomaszewskiego (KWW Razem dla Gminy) oraz Jana Kraśniewskiego (KWW Jana Pawła Kraśniewskiego „Jawnie, Sprawnie i Gospodarnie”).

Natomiast dwóch kandydatów zabiega o fotel wójta w gminie Brochów. Są to obecny wójt Piotr Szymański (KWW Piotr Szymański) oraz Monika Wideńska (KWW Monika Wideńska).

Do ostrego starcia dojdzie natomiast w Młodzieszynie, gdzie obecny wójt Monika Pietrzyk (KWW Moniki Katarzyny Pietrzyk) zmierzy się z Tadeuszem Przywoźnym (KWW Tadeusza Przywoźnego) oraz Piotrem Orlińskim (KWW Piotra Orlińskiego).

W gminie Rybno mieszkańcy będą wybierali pomiędzy Grzegorzem Kropiakiem (KWW Rybno – Dobro Gminy), Damianem Jaworskim (KWW Damiana Jaworskiego) i Grzegorzem Kujawą (KW Prawo i Sprawiedliwość).

Zaciętej walki można się również spodziewać w gminie Nowa Sucha. Tu obecny wójt Maciej Mońka (KW Polskie Stronnictwo Ludowe) zmierzy się z Emilem Kowalikiem (KW Kowalika Emila) i Marleną Kowalską (KW Prawo i Sprawiedliwość).

Przy okazji dodajmy, że w gminie i mieście Wyszogród Jan Boszko (KW Polskie Stronnictwo Ludowe) o kolejną kadencje powalczy z Iwoną Gortat (KWW Iwona Gortat Uczciwa Szansa Rozwoju), Jackiem Janczakiem (KWW Jacek Janczak – Najlepszy Wybór), Pawłem Kłobukowskim (KWW Pawła Kłobukowskiego) oraz Januszem Zychem (KWW „Nasza Ojczyzna Wyszogród”).

Z kolei w gminie Kampinos walka o fotel wójta rozstrzygnie się pomiędzy Moniką Ciurzyńską (KWW Kampinos Tradycja i Nowoczesność), Piotrem Grzelakiem (KW Forum Samorządowe Gmin), Piotrem Popowskim (KWW Wspólna Inicjatywa) i Błażejem Stecko (KWW Błażeja Stecko).

Jerzy Szostak

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*