Wkrótce zamkną Licealną

Rozpoczęły się prace związane z przebudową ulicy Licealnej. Jest także gotowy projekt zmiany organizacji ruchu, który będzie obowiązywał do zakończenia inwestycji. Przewiduje on między innymi zamknięcie całej ulicy na czas remontu.

Firma Prima, która wygrała przetarg na remont ulicy Licealnej, ma już gotowy projekt zmian w organizacji ruchu na tej ważnej dla miasta arterii. Jaka poinformowano nas w Urzędzie Miejskim, w tym tygodniu rozpocznie się stawianie znaków zmieniających organizację ruchu na czas przebudowy. Na razie, do czasu zajęcia pasa drogowego, będę one pozakrywane.

Tylko dla mieszkańców

– Remontowana droga będzie wyłączona z ruchu w obu kierunkach, na pełnym odcinku przez cały czas realizowania inwestycji (od skrzyżowania z ulicami 15 Sierpnia i Traugutta do ronda im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego). Wyjątek stanowić będzie dojazd do posesji znajdujących się przy Licealnej. Ulica Wojska Polskiego, krzyżująca się z remontowaną drogą, pozostanie otwarta w obu kierunkach. Z kolei przylegająca do Licealnej ul. Dąbrowskiego będzie ślepa. Objazdy zostaną wyznaczone ulicami Piłsudskiego, Ziemowita i Traugutta – informuje Wiesław Kowala, naczelnik Wydziału Infrastruktury Miejskiej.

Już dziś przepraszam mieszkańców za niedogodności związane z remontem. Trzeba pamiętać, że w tym roku czekają nas też prace na ulicach powiatowych prowadzących do stacji PKP – Towarowej, Licealnej, Sienkiewicza. Komunikacja ze stacją będzie bardzo utrudniona. Będziemy się starać koordynować z Powiatowym Zarządem Dróg harmonogram prac oraz zamknięcia ulic, oraz objazdy, ale trudności nie da się uniknąć. Tak już jest przy remontach – zanim będzie pięknie i wygodnie, będziemy musieli się pomęczyć. Trzeba jednak pamiętać, że to są inwestycje na lata – mówi Dariusz Dobrowolski, wiceburmistrz Sochaczewa, odpowiedzialny w Urzędzie Miejskim za sprawy inwestycyjne. Dodajmy, że o dokładnej dacie wprowadzenia czasowej organizacji ruchu, mieszkańcy zostaną poinformowani w lokalnych mediach.

Nowa jezdnia i chodniki

Przypomnijmy, że remont ulicy Licealnej, który wykona firma Prima, to największa tegoroczna inwestycja drogowa miejskiego samorządu. Jej koszt wyniesie blisko 2,1 mln zł. W ramach inwestycji ulica ulegnie przebudowie na całej swojej długości, czyli na odcinku 379 metrów. Wyremontowane zostanie także skrzyżowanie Licealnej z ulicami Traugutta i 15 Sierpnia.

Projekt przebudowy obejmuje między innymi wybudowanie nowej jezdni o szerokości – 6 metrów, ułożenie nowych chodników o szerokości od 2 do 2,5 metra. Do tego dojdą nowe wjazdy na posesje, oświetlenie oraz adaptacja terenów zielonych. W Licealnej zostanie również ułożona kanalizacja deszczowa.

Wzdłuż ulicy zostanie również wybudowana dwukierunkowa ścieżka rowerowa o szerokości 2 metrów. Tuż przed skrzyżowaniem z Traugutta powstanie także odnoga ścieżki, wchodząca w ulicę 15 Sierpnia, która będzie się kończyła przy przejściu dla pieszych, obok LO im. Fryderyka Chopina. Jej dalszy ciąg powstanie w czasie przebudowy miejskiego odcinka ul. 15 Sierpnia. Ścieżka na Licealnej, podobnie jak ta na Traugutta, zostanie wykonana z tzw. bezfazowej kostki brukowej.

Dodajmy, że Zakład Wodociągów i Kanalizacji przystąpił już do wymiany starej sieci wodociągowej. Mający ponad 60 lat wodociąg zostanie zastąpiony nowym, od którego zostaną wybudowane przyłącza do posesji położonych przy ulicy Licealnej.

opr. Jerzy Szostak

Fot.: Jerzy Szostak

 

1 Komentarz do Wkrótce zamkną Licealną

  1. Ścieżka rowerowa z kostki brukowej – to jest możliwe tylko na naszym zadupiu! A debile na rowerach jak jeździli środkiem chodnika, tak będą jeździć dalej. Tyle, ze wszystkie drzewa powycinali, więc nie ma obaw, ze któryś wjedzie w drzewo i się walnie w ten pusty łeb.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*