Zamkną Moniuszki

Niewykluczone, że podczas przyszłorocznych wakacji dla ruchu kołowego zostanie zamknięta ulica Moniuszki. Zakaz obowiązywałby w godzinach wieczornych i nocnych. Powodem są skargi mieszkańców. Protestują oni przeciwko nocnym wybrykom kierowców i pasażerów, którzy podczas wakacji odwiedzają miejską plażę.

Jak już informowaliśmy, mieszkańcy skarżą się również na zachowanie bywalców nocnych spotkań na plaży i przystani. Ci na dole zachowują się w miarę spokojnie. Przemiana, i to radykalna, następuje wraz z dotarciem na górę, czyli na ulicę Moniuszki. W tym momencie zaczynają się wrzaski i wycia.

Jak powiedział podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej burmistrz Piotr Osiecki, miasto podejmie zdecydowane działania, aby ukrócić podobne zachowania. Może to oznaczać zwiększenie patroli policji w tym miejscu, jak i montaż kamer monitoringu.

Przy okazji burmistrz odniósł się również do postulatu budowy zjazdu dla osób niepełnosprawnych, który prowadziłby od ulicy Moniuszki do miejskiej plaży. Okazuje się, że jego budowa w obecnej chwili jest niemożliwa ze względu na olbrzymie koszty, jakie pochłonęłaby inwestycja. Dlatego miasto postanowiło rozwiązać problem dotarcia osób o ograniczonej sprawności ruchowej na plażę w inny sposób.

Już wkrótce będzie to możliwe dzięki ścieżkom zaczynającym się od ulicy Podzamcze, a te zostaną wybudowane w ramach zagospodarowania terenów nad Bzurą.

dot, Fot.: Jerzy Szostak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*