Dwie kolizje ojca i syna

Jasieniec

Taki przypadek rzadko się trafia, aby ten sam samochód, w tym samym dniu i niemal w tym samym czasie był sprawcą dwóch kolizji drogowych. Pierwszą kolizję spowodował 24-latek. Natomiast drugą, jego 53-letni ojciec. Obaj sprawcy byli pijani i obaj mieli po dwa zakazy kierowania samochodami.

Kierujący peugeotem 24-latek uderzył w niedzielę, 8 października, w nadjeżdżającego seata. Do zdarzenia najprawdopodobniej by nie doszło, gdyby kierowca był trzeźwy. Młodzieniec miał już dwa obowiązujące zakazy sądowe prowadzenia pojazdów. W chwili kierowania samochodem był mocno pijany. Badanie alkotestem na miejscu kolizji wykazało, że miał ponad 2,5 promila w organizmie.

Gdy miejsce kierowcy opuścił 24-latek, za kierownicę wsiadł jego 53-letni ojciec i odjechał z miejsca zdarzenia. Jednak jego podróż nie trwała długo. Senior nie dostosował prędkości do warunków na drodze i uderzył peugeotem w znak drogowy. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce kolejnej kolizji ustalili, że również ten kierowca miał dwa czynne zakazy sądowe, a kierował samochodem, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Pojazd usunięto z drogi, a obaj panowie trafili do policyjnego aresztu. Teraz będą odpowiadali za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do wyroku sądu. Grozi im do 5 lat więzienia. Jednak w myśl przepisów zaostrzających kary wobec pijanych kierowców i piratów drogowych, sąd obligatoryjnie wyda także zakaz prowadzenia pojazdów od 1 roku do 15 lat.

Agnieszka Dzik/BN, Fot. KPP Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*