SZUMI DOKOŁA LAS

Pod takim hasłem odbył się w Tułowicach piknik dla rodzin zastępczych. Jego organizatorem było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Starostwo Powiatowe w Sochaczewie. W piątek 25 sierpnia królowała niesamowita radość dzieci i wspólna zabawa. To był bardzo rodzinnie spędzony dzień.

PCPR co roku zaprasza swoich podopiecznych na uroczyste spotkanie, na którym można podsumować dotychczasową współpracę, wymienić się doświadczeniami, a dzieciom zapewnić wyjątkowe atrakcje. Tym razem goście pikniku bawili się na terenie Osady Puszczańskiej PTTK w Tułowicach. Pojechali tam sochaczewską kolejką wąskotorową, więc i sam dojazd i powrót był dla nich niecodzienną przygodą. – Jadę tym pociągiem pierwszy raz, jest superowo – przyznał jeden z chłopców.

Po godzinie jazdy wszyscy zaproszeni przeszli do tułowickiej Wiaty nad Łasicą. Na miejscu odbyła się impreza, w której udział wzięło ponad siedemdziesiąt dzieci z rodzin zastępczych z terenu powiatu sochaczewskiego wraz z opiekunami. Wśród nich także grupa podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie, zrobił się więc festyn międzypokoleniowy. Piknik otworzyła Jolanta Gonta, starosta sochaczewski, w towarzystwie swojego zastępcy Tadeusza Głuchowskiego oraz Andrzeja Kierzkowskiego, przewodniczącego Rady Powiatu. Obecność powiatowych władz świadczy, że z wielką powagą podchodzą do kwestii rodzin zastępczych. – To wielka radość, że wspólnie możemy tu spędzać ten wyjątkowy czas. Władzom powiatu bardzo zależy na tym, by rodziny zastępcze, którymi opiekuje się nasze PCPR, czuły się docenione i szczęśliwe – mówiła starosta, dodając: – Jesteśmy pełni uznania dla opiekunów i jednocześnie szczęśliwi, patrząc na Was i Wasze uśmiechnięte buzie – zwracała się starosta do najmłodszych gości.

Z kolei Katarzyna Kajak, dyrektor PCPR podziękowała władzom powiatowego samorządu za wsparcie organizacji pikniku. – Dziękuję także panu Radosławowi Koniecznemu, dyrektorowi Stacji Muzeum oraz Stowarzyszeniu „Stacja Dom” za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu tego przedsięwzięcia – dodała.
Zaraz po wspólnym obiedzie grupa ponad stu uczestników ruszyła do zabawy w rytmy przygotowane przez Wujcia Wariatuńcia, w którego jak zwykle niebanalnie wcielił się Piotr Milczarek. Były tańce, hulance oraz konkursy, malowanie buziek i wiele innych atrakcji dla podopiecznych PCPR.

Wydarzeniem towarzyszącym imprezie była prezentacja Stowarzyszenia na Rzecz Pieczy Zastępczej „Stacja Dom”, które ściśle współpracuje z sochaczewskim PCPR. A warto zaznaczyć, że celem Stowarzyszenia jest przede wszystkim działalność obejmująca zadania pożytku publicznego w zakresie pomocy społecznej, w tym wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej. – Chcemy nie tylko propagować i wspierać rodzinne formy opieki zastępczej, aby jak najwięcej dzieci, w trudnej sytuacji, mogło znaleźć spokojny i bezpieczny dom, oraz wspomagać rozwój dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej, ale też pomagać rodzicom zastępczym w ich pracy – mówiła podczas pikniku w Tułowicach Agnieszka Ryczkowska-Przywoźny, członek Zarządu Stowarzyszenia. W festynie udział wziął również Krystian Gołębiewski, powiatowy rzecznik konsumentów, który służył radą również członkom rodzin zastępczych. Spotkanie zakończyło wspólne ognisko, zaś dzieci otrzymały specjalne upominki przygotowane przez PCPR, którego pracownicy bawili się z podopiecznymi przez cały słoneczny festyn.

Starostwo Powiatowe
w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*