Pomóżmy Pawłowi Kubiakowi!

W trakcie trzeciej edycji Święta Bzury odbędzie się zbiórka i aukcja na rzecz Pawła Kubiaka, byłego komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie. Jeden ze wspaniałych darów na aukcję przekazała premier Beata Szydło.

St. bryg. Paweł Kubiak od 1997 do 2014 roku był Komendantem Rejonowej i Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie. W grudniu ubiegłego roku, po nagłym zatrzymaniu akcji serca, doznał utraty świadomości, której nie może odzyskać do dziś. Jedynym ratunkiem dla byłego komendanta jest długotrwała rehabilitacja. To, oraz specjalistyczna pomoc medyczna są szansą na to, że wróci do pełni sił i odzyska zdrowie. Jednak koszty leczenia są zbyt wysokie dla jego bliskich. Stąd też apel do mieszkańców powiatu, aby wsparli rodzinę w walce o zdrowie pana Pawła.

Aukcja, podczas której będą licytowane atrakcyjne fanty, ma wesprzeć rodzinę byłego komendanta w uzyskaniu środków na rehabilitację.
Uzyskaliśmy już pierwsze przedmioty na aukcję. Beata Szydło, premier rządu RP, przekazała nam – za pośrednictwem  Macieja Małeckiego, sekretarza stanu w Kancelarii Premiera – jedną ze swych broszek.

Wyjątkowo cenną piłkę siatkową, z autografami reprezentacji Polski w siatkówce, przyniósł nam wójt Mirosław Orliński, jako dar od jego syna Adama Orlińskiego, radnego Sejmiku Samorządowego Województwa Mazowieckiego.
Jednym z darów jest wieniec (poroże) jelenia byka, obustronnie koronny z prywatnej kolekcji Sławomira Zbinkowskiego, myśliwego z Koła Łowieckiego Knieja Mazury.

– Sam wieniec jest bardzo okazały i dekoracyjny. Sądzę, że cel jest słuszny i liczę, że to wspaniałe poroże znajdzie się nabywca – mówi Sławomir Zbinkowski.
Swoje fanty zaoferowali też Kajakowcy z Sochaczewa. Jak poinformowali nas, na aukcję przekazują wędkę i stojak do fajek. Obraz Jarosława Trojanowskiego przekazał Janusz Szostak.

Wspaniała atrakcja czeka też na pasjonatów latania. Witold Antuszewicz, prezes Sochaczewskiego Stowarzyszenia Lotnictwa Amatorskiego, zaprasza na loty na motolotni oraz śmigłowcem. Opłaty za przeloty przeznaczone zostaną na konto Pawła Kubiaka.
Przypominamy, że zbiórka i aukcja na rzecz Pawła Kubiaka będzie trwała przez cały czas Święta Bzury. Czas nagli, więc zwracamy się do firm, sochaczewskich artystów, rękodzielników oraz osób prywatnych o przekazywanie fantów na loterię i aukcję. Można je dostarczać do naszej redakcji (ul. Żeromskiego 29G, tel. 46 862 15 82).

Wsparcie finansowe można też przekazywać na rachunek bankowy nr 34 1240 4009 1111 0000 4490 9943 Fundacji „Światło” z siedzibą przy ul. Grunwaldzkiej 64, 87-100 Toruń z dopiskiem „Paweł Kubiak”.

BN
Fot. Janusz Szostak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*