Wójt zatańczył salsę

W gminie Nowa Sucha mieszkańcy tłumnie i radośnie powitali tegoroczne lato. Na dorocznym festynie nie brakowało atrakcji. Dla każdego było coś miłego.

Nie pamiętam, który to już festyn z kolei. Jednak na każdym bywam. Lubimy z rodziną te festyny – stwierdziła pani Anna, która przyprowadziła wnuczęta. Te zaś biegały sobie po boisku.

Impreza rozpoczęła się występami przedszkolaków oraz biegami dzieci w wieku 7 lat i ciut młodszych. Zadbano o bardzo wiele atrakcji dla najmłodszych. Było malowanie buziek,  kula do chodzenia po wodzie, dmuchany zamek, zjeżdżania oraz euro-bungee. To ostatnio cieszyło się ogromnym powodzeniem i to bez względu na wiek. Wiele emocji wzbudziło przeciąganie liny, ale chętnych było niewielu, i to głównie dzieci.

fot 3

Starsi woleli konkurencje militarne – strzelanie do tarczy z karabinka i rzut granatem. W pierwszej konkurencji celniejszym okiem wykazywały się panie. Natomiast w drugiej lepsi byli panowie.

Jakieś dwa lata temu strzelałam do puszek. Teraz było trudniej, ale mi się podoba – stwierdziła Karolina. W ciągu dwóch minut trafiła do 5 punktów na tarczy.

fot 2.

Prawdziwym tegorocznym hitem imprezy był konkurs kulinarny „Nalewki dla zdrowotności”. Startowały trzy ekipy. Emerytki Irena Osmańska, Janina Sobala i Jadwiga Zdunkiewicz prezentowały zestaw „Nalewki od cioteczki”. Następna ekipa Basia Jaczyńska, Jola Buczek i Anita Perendyk uruchomiły „Pogotowie Nalewkowe”. Ubrane w medyczne czepeczki z powagą mierzyły puls „pacjentom” i ordynowały naleweczki. Ostatnia ekipa prowadzona była przez małżonków Ziółkowskich – autorką nalewek była Sylwia.

Jury miało ogromny problem z wyborem, gdyż wszystkie były pyszne. Publiczności najbardziej smakowała nalewka „Powitanie Lata” z cytryny i miodu, również orzechówka, a także z mięty i miodu oraz pomarańczy i białej czekolady.

Pierwsze miejsce zdobyło „Pogotowie Nalewkowe”, drugie emerytki, a trzecie państwo Ziółkowscy. Wszyscy jednak dostali atrakcyjne nagrody.

Zachwyt publiczności wzbudził pokaz kubańskiej salsy. Tańczył Klub Salsy Nowa Sucha, w szeregach którego swoje taneczne pasje realizuje m.in. Maciej Mońka, wójt gminy. W klubie, jak zaznaczono, tańczą osoby powyżej 20 roku życia. Górnej granicy wieku nie ma. Liczy się zamiłowanie do tańca. Publiczność gorąco oklaskiwała tancerzy. Najmłodsi z kolei popisywali się break dancem, wywołując gorący aplauz.

Na koniec wystąpił sochaczewski zespół Rejs, który od lat gości w Nowej Suchej na powitanie lata. Grał repertuar disco i dance. Lato witano do białego świtu.

Bogumiła Nowak

Fot. Bogumiła Nowak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*