Rywale byli bez szans

TENIS ZIEMNY Nowym czempionem Teresina został Piotr Olechowski. Młody tenisista od początku rozgrywek był głównym pretendentem do złota rozegranych w Szymanowie Tenisowych Mistrzostwach Gminy Teresin na otwartym korcie. Organizatorem zawodów było Teresińskie Towarzystwo Tenisowe, UKS „Smecz” i Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Na starcie stanęła rekordowa liczba zawodników, bo aż dwudziestu. Wśród nich Piotr Olechowski, który zgodnie z przewidywaniami bezdyskusyjnie stanął na najwyższym stopniu podium.
Przypomnijmy, w przeszłości bardzo dobrze zapowiadającym się tenisistą z wieloma sukcesami sportowymi na szczeblu juniorskim. Przez wiele lat reprezentował drużynę akademicką w USA. W finałowym pojedynku, bacznie obserwowanym przez licznie przybyłych kibiców, pokonał Huberta Koneckiego 2-0 /6:2, 6:2/. Warto dodać, że cały turniej stał na bardzo wysokim poziomie zarówno sportowym jak i organizacyjnym.