MISTRZOWIE EUROPY Z FELIKSOWA

BRYDŻ Do łotewskiej Lipawy wybrali się brydżyści Piasta Feliksów. Nie na wakacyjny wypoczynek tylko na XIII Otwarte Mistrzostwa Europy Par Juniorów w Brydżu Sportowym. Mistrzostwa zdominowali Polacy a para brydżystów z Feliksowa wróciła ze złotym medalem.

Udział w zawodach nie był na pewno relaksem gdyż każda z par podczas trzydniowych zmagań musiała rozegrać 138 rozdań. Kto gra lub grał w brydża wie doskonale, że to niemal katorżnicza praca.

W kategorii U-16 wystartowały 23 pary z 8 państw. Polacy spisali się kapitalnie. Po mistrzowsku licytowali i rozgrywali poszczególne rozdania. Dało to efekt w postaci trzech par na podium Mistrzostw Europy. Na najwyższym stopniu stanęli udekorowani złotymi medalami zawodnicy Piasta Feliksów – Kacper Kopka i Michał Maszenda. Druga, bardzo młoda para (12 i 11 lat) Piasta – Jakub Dziuba i Jakub Zatorski spisała się na miarę oczekiwań zajmując 21. miejsce. Zawodnicy ci debiutowali w imprezie tej rangi i ich zadaniem jest obecnie zbieranie doświadczenia, tak bardzo przydatnego przy brydżowym stoliku.

Doskonała postawa Kacpra i Michała spowodowała powołanie ich do reprezentacji Polski na Drużynowe Mistrzostwa Świata Juniorów. Turniej odbędzie się trzeciego sierpnia we włoskim Salsomaggiore.

Kolejność Mistrzostw Europy

  1. K. Kopka / M. Maszenda (Polska) 59,77%
  2. A. Pigulska / M. Racewicz (Polska) 59,09%
  3. K.Cichy / D. Caus (Polska) 58,26 %
  4. Altun / U. Eren (Turcja) 58,09%
  5. H. Madden / O. Selby (Anglia) 57,57%
  6. H. Huhtamaki / A. Nieminen (Finlandia) 57,39%
  7. R. Stadler / J. Lepper (Austria) 56,15%

8 .C. Johnsen / M. Austad (Norwegia) 55,55%

  1. J. Mazur / M. Kuczkowski (Polska) 54,70%
  2. M. Guendel / K. Dransfeld (Niemcy) 52,39
  3. J. Dziuba / J. Zatorski (Polska) 38,32%

Sklasyfikowane zostały 23 pary.

Tomasz Ertman

Fot. Tomasz Kopka

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*